Nr projektu. 69
Konstrukcja MULTIRIG OCR [WBO. 2022]
Kategoria: sport
Budżet zweryfikowany: 500 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Wojciech Tyczyno
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie dla lokalizacji w nowym Parku Klecińskim. Zarząd Zieleni Miejskiej posiada dokumentację projektową parku, wykonaną w ramach realizacji projektu nr 406 WBO 2018. W dokumentacji przewidziano plac pod kalistenikę, wnioskowany obiekt można wykonać we wskazanym miejscu. Teren jest gęsto zadrzewiony, w związku z tym lokalizacja poza wskazanym miejscem byłaby mocno ograniczona.
W parku brak oświetlenia, w związku z tym do dwóch wnioskowanych lamp, trzeba byłoby prowadzić przyłącze o znacznej długości. Rekomendujemy zachowanie naturalistycznego charakteru parku, bez oświetlenia, co wpisuje się również w postulaty mieszkańców sąsiedniego osiedla. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 69 i 247.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie z uwagi na negatywną ocenę Miejskiego Konserwatora Zabytków. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 69, 247.
Opis projektu
Multirig - czyli klatka do zabawy dla dzieci i dorosłych.
Jest to stalowa konstrukcja, służąca do treningu całego ciała. Posiada różnego rodzaju wiszące elementy typu kółka gimnastyczne, kulki, liny, drabinki itp. które należy pokonać bez dotykania podłoża. Konstrukcje takie można spotkać na biegach z przeszkodami (OCR), takich jak Runmageddon lub Survival Race - dobrze znane we Wrocławiu. Może być wykorzystywana przez dzieci i młodzież jako "małpi gaj" i dostarczyć mnóstwo frajdy i zabawy poprzez aktywność fizyczną.
We Wrocławiu jeszcze nie ma takiej wolnostojącej konstrukcji, sprawmy, aby Park Kleciński był pierwszy!
Konstrukcja spełnia wymagane normy europejskie i będzie zamontowana na specjalnej, bezpiecznej nawierzchni.
Uzasadnienie projektu
Biegi z przeszkodami oraz tory ninja są coraz popularniejszą dyscypliną sportową. A niestety nie ma we Wrocławiu dużo miejsc , w których można ćwiczyć te dyscypliny. Taka konstrukcja jest świetną alternatywą dla coraz większej ilości powtarzalnych siłowni miejskich, a w zasadzie nie potrzebuje konserwacji.
Ze względu na umiejscowienie w Parku Kleciński, tuż przy ścieżkach biegowych pozwoli na doskonałe symulowanie warunków biegów z przeszkodami. Dodatkowo tuż obok znajduje się siłownia miejska oraz plac zabaw.
Dzięki takiej konstrukcji każdy będzie mógł spróbować swoich sił i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy Ninja!
Grupa beneficjentów projektu
Lokalna społeczność, dorośli, dzieci oraz młodzież.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
10000
Elementy projektu
1 x Konstrukcja OCR Multirig 4.5 x 9 m
1 x Montaż i transport
1 x Tablica z regulaminem i instrukcją
1 x Nawierzchnia bezpieczna 13x9x0.3 m
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Park Kleciński – dołączona mapka
Osiedle: Klecina
Załączniki
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.