Nr projektu. 40

Zielone i rowerowe osiedle – rewitalizacja Welodromu na Poświętnym – mural i naprawy trybun oraz plac zabaw dla czworonożnych przyjaciół (kynopark) na nieużytku przy AOW na Polanowicach oraz nasadzenia zieleni. [WBO. 2022]

Głosów: 1 260

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Joanna Stańczyk

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym. Możliwa jest budowa niewielkiego wybiegu dla psów i kolejnego etapu napraw na Welodromie, do wysokości środków zarezerwowanych na projekt. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.”

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ szacunkowy koszt jego realizacji wynosi 2 000 000 zł, a z opisu nie wynika jego ponadosiedlowy charakter. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 10) oraz § 3 ust. 1 uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Projekt ma na celu poprawę stanu technicznego toru kolarskiego i towarzyszącej infrastruktury, szczególnie elementów bezpośrednio wpływając na bezpieczeństwo korzystania z historycznego obiektu. Ważnym elementem będzie mural/billboard zewnętrzny – pozwoli na identyfikację i pokazanie historyczności Welodromu. Dodatkowo, stworzymy pierwszy w okolicy bezpieczny kynopark z urządzeniami do aktywnego spędzania czasu podczas spacerów oraz psią toaletę.

Uzasadnienie projektu

Realizacja programu bodowy tożsamości osiedlowej poprzez tworzenie nowych miejsc dla mieszkańców i rewitalizację historycznych ale mniej znanych miejsc, jakim jest Welodrom przy ul. Żmigrodzkiej.

Grupa beneficjentów projektu

Osoby uprawiające aktywność sportową; osoby korzystające z roweru jako środek transportu, jako hobby, kolarze amatorzy. W szczególności projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży. Grupą beneficjentów są mieszkańcy osiedla - rodziny z dziećmi oraz opiekunowie psów.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

3000

Elementy projektu

1) Grodzony wybieg dla psów
2) Billboard/mural historyczny na Welodromie
3) Drobne naprawy trybun i schodków, ewentualna naprawa nagłośnienia, maszt

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: 1) Tor Kolarski ul. Żmigrodzka 243, Wrocław 2) wybieg dla psów: wybieg dla psów - działka AR_2,14/1

Osiedle: Polanowice-Poświętne-Ligota

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 260

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 1 260
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 690
Mężczyźni 570

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.