Nr projektu. 40
Zielone i rowerowe osiedle – rewitalizacja Welodromu na Poświętnym – mural i naprawy trybun oraz plac zabaw dla czworonożnych przyjaciół (kynopark) na nieużytku przy AOW na Polanowicach oraz nasadzenia zieleni. [WBO. 2022]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Joanna Stańczyk
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym. Możliwa jest budowa niewielkiego wybiegu dla psów i kolejnego etapu napraw na Welodromie, do wysokości środków zarezerwowanych na projekt. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.”
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ szacunkowy koszt jego realizacji wynosi 2 000 000 zł, a z opisu nie wynika jego ponadosiedlowy charakter. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 10) oraz § 3 ust. 1 uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Projekt ma na celu poprawę stanu technicznego toru kolarskiego i towarzyszącej infrastruktury, szczególnie elementów bezpośrednio wpływając na bezpieczeństwo korzystania z historycznego obiektu. Ważnym elementem będzie mural/billboard zewnętrzny – pozwoli na identyfikację i pokazanie historyczności Welodromu. Dodatkowo, stworzymy pierwszy w okolicy bezpieczny kynopark z urządzeniami do aktywnego spędzania czasu podczas spacerów oraz psią toaletę.
Uzasadnienie projektu
Realizacja programu bodowy tożsamości osiedlowej poprzez tworzenie nowych miejsc dla mieszkańców i rewitalizację historycznych ale mniej znanych miejsc, jakim jest Welodrom przy ul. Żmigrodzkiej.
Grupa beneficjentów projektu
Osoby uprawiające aktywność sportową; osoby korzystające z roweru jako środek transportu, jako hobby, kolarze amatorzy. W szczególności projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży. Grupą beneficjentów są mieszkańcy osiedla - rodziny z dziećmi oraz opiekunowie psów.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
3000
Elementy projektu
1) Grodzony wybieg dla psów
2) Billboard/mural historyczny na Welodromie
3) Drobne naprawy trybun i schodków, ewentualna naprawa nagłośnienia, maszt
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: 1) Tor Kolarski ul. Żmigrodzka 243, Wrocław 2) wybieg dla psów: wybieg dla psów - działka AR_2,14/1
Osiedle: Polanowice-Poświętne-Ligota
Załączniki
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.