Nr projektu. 356

Place zabaw i odpoczynku dla całych rodzin - Park Szczytnicki i Wielka Wyspa [WBO. 2022]

Głosów: 403

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 2 500 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 3 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Do wyceny projektu po I etapie nie była włączona lokalizacja na Wzgórzu Kilimandżaro, wycofanie jej w formularzu poprawkowym nie spowodowało więc obniżenia wartości projektu. Dodatkowo projekt obejmuje 2 osiedla - Zacisze-Zalesie-Szczytniki oraz Ołbin, musi więc trafić do puli ponadosiedlowej.
Szacunkowy koszt realizacji inwestycji, w związku z szybko rosnącymi cenami materiałów budowlanych, został ostatecznie wyceniony na 2 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 31, 283, 356, 360, 361. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, z wyłączeniem lokalizacji na Wzgórzu Kilimandżaro. Teren utrzymywany jest w charakterze naturalnym i w takim należy go pozostawić. Realizacja placu zabaw wiązałaby się z dużą wycinką drzew, a to byłoby niezgodne z zasadami WBO wynikającymi z przyjętego przez gminę Miejskiego Planu Adaptacji Do Zmian Klimatu. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 3) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Park Szczytnicki (sektor VIII): na obszarze wskazanej lokalizacji znajduje się plac zabaw, dla którego możliwy jest remont w jego istniejących granicach oraz wymiana starych urządzeń zestawu do kalisteniki.
Park Swojczycki: na terenie zlokalizowany jest plac zabaw, w ramach którego możliwe jest doposażenie bądź wymiana elementów. Teren wymaga opracowania dokumentacji projektowej z uwzględnieniem planowanego ciągu pieszo-jezdnego. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Projekt zlokalizowany jest na 2 różnych osiedlach, dlatego powinien trafić do puli ponadosiedlowej. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 31, 283, 356, 360, 361. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Stworzenie ogólnomiejskich, nowoczesnych placów zabaw łączących potrzeby osób w różnych grupach wiekowych i różnym stopniu sprawności fizycznej, na terenie wrocławskich parków i zieleni miejskiej, znajdujących się na terenie bądź tuż w pobliżu wrocławskiej Wielkiej Wyspy.
Poszanowanie istniejącego drzewostanu. Remont istniejących elementów placów zabaw celem lepszego przystosowania ich do użytku, w szczególności będzie to miało znaczenie na terenie Parku Szczytnickiego. Działanie w obrębie dostępnych środków finansowych-czasami niewiele trzeba,by dać dzieciom radość. Przy prostych urządzeniach mogą wspaniale się bawić.

Uzasadnienie projektu

Wiele Wrocławskich placów zabaw wymaga mniejszego lub gruntownego remontu, lecz niestety nie ma na to środków. Projekty WBO zgłaszane osobno często nie mają potencjału potrzebnego aby zebrać wymaganą liczbę głosów. Stąd pomysł, aby zjednoczyć siły i uporządkować kilka miejsc, rozpoczynając od budowy i rozbudowy placów zabaw, których tak bardzo brakuje, a istniejące są mocno zaniedbane. Stworzenie, poszerzenie i wyremontowanie stref, które będą umożliwiać aktywność na świeżym powietrzu. Rozszerzenie ich o elementy siłowni na świeżym powietrzu dla młodzieży oraz osób dorosłych. Integracja społeczności, promocja dobrych nawyków spędzania czasu, Place i miejsca odpoczynku będą przystosowane również dla osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy całego Wrocławia, w każdej grupie wiekowej

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

30000

Elementy projektu

2 x Drabinki i elementy wspinaczkowe
1 x Zestaw zabawowy na placu zabaw (ze zjeżdżalniami i wieżyczką)
2 x Huśtawki z zabezpieczeniem
2 x Panele Edukacyjne
2 x Piaskownice z zadaszeniem
2 x Urządzenia do siłowni na świeżym powietrzu
2 x Ławki
3 x Dokumentacja kosztorysowo-projektowa

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Ołbin, Zacisze-Zalesie-Szczytniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

403

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 403
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 245
Mężczyźni 158

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.