Nr projektu. 324
Nowe Boisko Wielofunkcyjne na Niskich Łąkach [WBO. 2022]
Kategoria: sport
Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Daria Krupińska
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym - remontu boiska do wykorzystania pod różne dyscypliny sportowe. W przypadku wystarczających środków należy również ogrodzić boisko i zamontować piłkochwyty. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 108 i 324.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie. Realizacja projektu wiązałaby się z likwidacją istniejącego boiska do piłki nożnej. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 108 i 324.
Opis projektu
Projekt zakłada powstanie strefy nowego boiska wielofunkcyjnego na obiekcie „Oławka” na Niskich Łąkach. W rogu boiska ma być zlokalizowany infield do gry w Softball. Zapole boiska będzie otwarte co da możliwość uprawiania na pozostałej jego części wszelkiego rodzaju innych sportów zespołowych. Brak dostępu do urozmaiconego i ogólnodostępnego zaplecza sportowo-rekreacyjnego dotyka bardzo dużą liczbę Wrocławian szczególnie na osiedlu Przedmieścia Oławskie. W ramach projektu powstanie pierwszy etap całej inwestycji związany ze stworzeniem infieldu do gry w softball, backstopu, ogrodzenia oraz ścieżek z nawierzchni mineralnej, które uzupełnią również brakujący ciąg komunikacyjny na obiekcie.
Uzasadnienie projektu
Celem nadrzędnym wybudowania boiska jest zwiększenie oferty sportowej dla mieszkańców Niskich Łąk i okolic poprzez stworzenie multifunkcyjnego otwartego boiska uzupełniającego obecną infrastrukturę na Stadionie Oławka. Możliwość grania w Softball na obiekcie, sprawi że będzie to wyjątkowe miejsce spotkań dla cieszącej się coraz większą popularnością dyscypliną oraz uzupełni istniejącą tam infrastrukturę treningową (strefa do odbijania i trenowania narzutów).
Grupa beneficjentów projektu
To mieszkańcy osiedla Przedmieścia Oławskie, Niskich Łąk i okolic, którzy kochają kochają aktywność fizyczną na otwartym powietrzu.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Około 10 tys. osób
Elementy projektu
1 x Stworzenie infieldu – wymiana wierzchniej warstwy nawierzchni ok 1000m2, ustawienie baz
1 x Backstop, furtki i ogrodzenie od sąsiadującej płyty piłkarskiej – długość ok 100 m
1 x Wykonanie nawierzchni mineralnej jako uzupełnienie brakującej ścieżki i spełniającej jednocześnie funkcję częściowego warning tracku na boisku softballowym
1 x Mała architektura – ławki i boksy przy boisku softballowym, furtki, tablice informacyjne, niewielka mobilna trybuna, organizacja pozostałych nawierzchni poza boiskiem
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Działka: Południe, AR_12, 11
Osiedle: Przedmieście Oławskie
Załączniki
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.