Nr projektu. 306

WZGÓRZE TARNOGAJSKIE - ŻÓŁWIA POLANKA - etap. 1 (PRZYGOTOWANIE PRZESTRZENI pod Przyszły ŻÓŁWIO-LAND dla DZIECI - Oczyszczenie Łąki, Wytyczenie Ścieżek, Postawienie Ławek + Nasadzenia Roślin) [WBO. 2022]

Głosów: 213

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 3 000 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 3 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, ale ze względu na fakt, iż Wzgórze powstało z usypanych warstw gruzu i śmieci przykrytych masami ziemi (nasyp niekontrolowany), przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac konieczne będzie wykonanie badań gruntowych dla sprawdzenia podłoża oraz ekspertyzy sanitarnej, która pokaże, czy po zamknięciu wysypiska możliwe jest zagospodarowanie przedmiotowego terenu na cele rekreacyjne. Projekt swoim zakresem przewyższa zakładany budżet, dlatego konieczne będzie etapowanie prac. Dokładny zakres I etapu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej, po poznaniu wyników badań podłoża oraz ekspertyzy sanitarnej w oparciu o rekomendacje zawarte w ww. dokumentach. Konieczne będzie opracowanie koncepcji zagospodarowania całego terenu wzgórza oraz dokumentacji projektowej dla etapu I, uwzględniając również powiązania z powstającą koncepcją Promenady Krzyckiej. Dopiero wtedy możliwe będzie uporządkowanie terenu oraz realizacja I etapu. Ocena negatywna dla działki nr 24, AM-18, obręb Tarnogaj, ponieważ wskazana lokalizacja jest sklasyfikowana jako grunt rolny, co wymaga przeprowadzenia procedury płatnego odrolnienia oraz ponoszenia opłat w wysokości 10% wartości gruntu przez okres 10 lat. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryteriów określonych w § 2 ust. 2 pkt 14) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji I etapu inwestycji wynosi 3 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 3, 16, 17, 18 i 306.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, ale ze względu na fakt, iż Wzgórze powstało z usypanych warstw gruzu i śmieci przykrytych masami ziemi (nasyp niekontrolowany), przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac konieczne będzie wykonanie badań gruntowych dla sprawdzenia podłoża oraz ekspertyzy sanitarnej, która pokaże, czy po zamknięciu wysypiska możliwe jest zagospodarowanie przedmiotowego terenu na cele rekreacyjne. Projekt swoim zakresem przewyższa zakładany budżet, dlatego konieczne będzie etapowanie prac. Dokładny zakres I etapu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej, po poznaniu wyników badań podłoża oraz ekspertyzy sanitarnej w oparciu o rekomendacje zawarte w ww. dokumentach. Konieczne będzie opracowanie koncepcji zagospodarowania całego terenu wzgórza oraz dokumentacji projektowej dla etapu I, uwzględniając również powiązania z powstającą koncepcją Promenady Krzyckiej. Dopiero wtedy możliwe będzie uporządkowanie terenu oraz realizacja I etapu. Ocena negatywna dla działki nr 24, AM-18, obręb Tarnogaj, ponieważ wskazana lokalizacja jest sklasyfikowana jako grunt rolny, co wymaga przeprowadzenia procedury płatnego odrolnienia oraz ponoszenia opłat w wysokości 10% wartości gruntu przez okres 10 lat. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryteriów określonych w § 2 ust. 2 pkt 14) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji I etapu inwestycji wynosi 3 000 000 zł. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 3, 16, 17, 18 i 306.

Opis projektu

Wzgórze Tarnogajskie to miejsce bliskie sercu każdego z nas. Zależy mi na tym, aby połączyć tam w jedno: estetykę i piękno, park i ogród, odpoczynek i odprężenie, a także ład i harmonię. Moje motto bowiem brzmi: JAKOŚĆ a nie ilość.
Każdy znajdzie tam coś dla siebie!
W ETAPIE 1 - będzie PRZYGOTOWANIE PRZESTRZENI - oczyszczenie łąki, wytyczenie ścieżek i postawienie ławek
ETAP 2 - Plac Zabaw "ŻÓŁWIK" (NIEMAŁY!!!!) + Zielona ALTANKA z ŻÓŁWIM ZADASZENIEM
ETAP 3 - k=KLOMBO-ŻÓŁW + BOISKO DO GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ i inne atrakcje sportowo-rekreacyjne

Uzasadnienie projektu

Nie potrafiłam ograniczyć się tylko do jednej grupy wiekowej czy hobbistycznej. Bowiem zadowalając jednych, zapomina się o drugich.
Stworzyć coś - co byłoby wybijającą się atrakcją miasta i dumą Tarnogaju, w której można pomieścić oczekiwania wielu osób, łączącą aspekt przyrodniczy, aktywności fizycznej, odprężenia psychicznego i to bez najmniejszego cienia nudy - i to na tak niedużym terenie, wymagało sporo pracy twórczej i głęboko przemyśleniowe

Grupa beneficjentów projektu

wszyscy rodzice, dzieci, seniorzy, osoby z psami, rowerzyści, biegacze, kochający piękno przyrody, itp.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

mieszkańcy i mieszkanki Tarnogaju

Elementy projektu

1 x DOKUMENTACJA PROJEKTOWA
1 x UPORZĄDKOWANIE TERENU
1 x ŚCIEŻKI DREWNIANE
1 x ŁAWECZKI + KOSZE
1 x NASADZENIA

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: niewielka ŁĄKA obok Wzgórza

Osiedle: Tarnogaj

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

213

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 213
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 122
Mężczyźni 91

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.