Nr projektu. 283
Park Sportu, Rekreacji i Zabaw Zalesie I etap [WBO. 2022]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Krzysztof Zalewski
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Z uwagi na fakt, że teren znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, rekomendujemy opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania Wzgórza Kilimandżaro z uwzględnieniem terenów przyległych i rozwiązanie styków z zabytkowymi założeniami krajobrazowymi w prawidłowy sposób. Ponadto na etapie realizacji projektu mogą wystąpić ograniczenia wynikające zarówno z uwarunkowań konserwatorskich, jak i przyrodniczych. Wskazane we wniosku obiekty powinny być zlokalizowane w odległości większej niż 50m od stopy wału. Ocena negatywna w zakresie realizacji pochylni dla łyżwo i desko-rolkowców z uwagi na naturalistyczny charakter terenu oraz funkcję ekologiczną i rekreacyjną zieleni, a co za tym idzie zmniejszeniem powierzchni biologicznie czynnej. Szacunkowy koszt pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 283 i 356.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Z uwagi na fakt, że teren znajduję się pod opieką konserwatora zabytków rekomendujemy opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania Wzgórza Kilimandżaro z uwzględnieniem terenów przyległych i rozwiązanie styków z zabytkowymi założeniami krajobrazowymi w prawidłowy sposób. Ponadto na etapie realizacji projektu mogą wystąpić ograniczenia wynikające zarówno z uwarunkowań konserwatorskich, jak i przyrodniczych. Wskazane we wniosku obiekty powinny być zlokalizowane w odległości większej niż 50m od stopy wału. Ocena negatywna w zakresie realizacji pochylni dla łyżwo i desko-rolkowców z uwagi na naturalistyczny charakter terenu oraz funkcję ekologiczną i rekreacyjną zieleni, a co za tym idzie zmniejszeniem powierzchni biologicznie czynnej. Szacunkowy koszt pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 283, 356.
Opis projektu
Projekt zakłada zbudowanie placów zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, placu zabaw dla dzieci, ustawienia urządzeń zewnętrznych do ćwiczeń, a wokół i na wzgórzu Kilimandżaro terenów do jazdy rowerowej dla amatorów i jazdy rowerem górskim, a w zimie uruchomienie torów saneczkowych. W ramach projektu nie przewiduje się wycinania drzew tylko zagospodarowanie okolicznych terenów zielonych i parkowych.
Uzasadnienie projektu
Celem projektu jest wypełnienie przestrzeni wokół Kilimandżaro i terenów zieleni na końcu ul. Chopina. Jest to jedyny taki teren w centrum Wrocławia. Z „Morskim Okiem” i Parkiem Szczytnickim stworzy największy jednolity teren parkowo-rekreacyjno-sportowy. Wzdłuż tych terenów zbudowane zostały trasy rowerowe okalające Wielką Wyspę i łączą się z sąsiednimi osiedlami. Zdjęcia z początku XX w. ukazują, że teren ten już 100 lat temu powstał do pełnienia takiej roli dla mieszkańców ówczesnego Wrocławia.
Grupa beneficjentów projektu
dla dzieci, młodzieży i dorosłych z okolicznych osiedli oraz przyjezdni korzystający z "Morskiego Oka" i Stadionu Olimpijskiego
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
w okresie maj-wrzesień setki osób dziennie, w okresie wrzesień-kwiecień ok. 1000
Elementy projektu
1 x 1 x skwer zielony 400 tys.
1 x 1 x siłownia zewnętrzna 200 tys
1 x 1 x alejka parkowa 1x150 tys.
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: pomiędzy aleją przy Czarnej Wodzie i wzgórzem Kilimandżaro
Osiedle: Zacisze-Zalesie-Szczytniki
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.