Nr projektu. 237

Pieszo lub rowerem nadodrzańskimi wałami między Mostem Warszawskim a Mostem Szczytnickim [WBO. 2022]

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zgłoszony: 2 000 000 zł

Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 3 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ proponowany w formularzu poprawkowym przebieg trasy prowadzi przez funkcjonujące ogródki działkowe. Trasa prowadziła by przez środek istniejących działek, wymagałaby likwidacji altanek, zieleni i wycinki drzew. Dodatkowo konieczna byłaby wypłata odszkodowań użytkownikom. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 3) i 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ proponowany przebieg trasy wskazany jest na działkach nie należących do Gminy Wrocław. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Aktualnie wałami nad Odrą można przemieszczać się między Mostami Warszawskimi a Mostem Szczytnickim za wyjątkiem odcinka między ulicami Pasterską a Bujwida. W tym miejscu trzeba zejść z korony wału na nieutwardzoną (często błotnistą) ścieżkę polną, która jest w stanie uniemożliwiającym bezpieczne poruszanie się rowerzystom, osobom niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Uzasadnienie projektu

Realizacja projektu uzupełni brakujący fragment już istniejącego ciągu pieszo-rowerowego, udostępni tereny rekreacyjne nad Odrą większej liczbie mieszkańców, usprawni komunikację pieszo-rowerową, zwiększy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy dzielnicy Śródmieście, w szczególności osiedli Ołbin i Plac Grunwaldzki.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

kilkanaście tysięcy

Elementy projektu

1 x utwardzony ciąg pieszo-rowerowy

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Ołbin

Kontakt z liderem projektu