Nr projektu. 169

Chcemy być bezpieczni! Spowolnijmy ruch w okolicy rond przy ul. Królewieckiej obok Tarczyński Arena [WBO. 2022]

Głosów: 111

Kategoria: drogowe

Budżet zweryfikowany: 600 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Piotr Kubiak

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie realizacji progów zwalniających w rejonie przejść dla pieszych (13 szt. progów wyspowych od stron najazdowych w kierunku rond). Natomiast negatywnie w zakresie progów na rondach, gdyż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, niedopuszczalne jest stosowanie progów zwalniających na łukach dróg i w innych przypadkach, gdy ich obecność może powodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 600 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie realizacji progów zwalniających w rejonie przejść dla pieszych (13 szt. progów wyspowych od stron najazdowych w kierunku rond). Natomiast negatywnie w zakresie progów na rondach, gdyż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, niedopuszczalne jest stosowanie progów zwalniających na łukach dróg i w innych przypadkach, gdy ich obecność może powodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 600 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Ograniczenie prędkości oraz poprawa bezpieczeństwa w okolicy rond przy ulicy Królewieckiej obok stadionu Tarczyński Arena w postaci montażu spowalniaczy przed przejściami dla pieszych przed rondem.

Uzasadnienie projektu

Okolice rond przy ul. Królewieckiej stały się w ostatnich latach bardzo ruchliwym miejscem nie tylko z uwagi na rozbudowę Maślic ale także organizowanych wydarzeń na stadionie. Ponadto w miejscu tym dochodzi do licznych kolizji z udziałem samochodów, a z uwagi na fakt, że przejścia dla pieszych są bezpośrednio przy rondach ma miejsce wiele potrąceń. W godzinach szczytu oraz w nocy jest to miejsce szczególnie niebezpieczne z uwagi na brak respektowania przez kierowców ograniczeń prędkości.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy Maślic, w szczególności zamieszkali przy ul. Królewieckiej, Pilczyckiej, Maślickiej oraz wszyscy odwiedzający stadion Tarczyński Arena.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

1000-2000

Elementy projektu

13 x próg spowalniający

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Ronda przy stadionie Tarczyński Arena przy ul. Królewieckiej

Osiedle: Maślice

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

111

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 111
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 52
Mężczyźni 59

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.