Nr projektu. 166
Lustro przy wyjeździe z bramy przy ul. Reja oraz postawienie słupków celem poprawy wyjazdu. [WBO. 2022]
Kategoria: podwórka
Budżet zweryfikowany: 50 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 3 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu: Grażyna Sznajder-Troska
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie postawienia lustra przy wyjeździe z bramy przy ul. Reja oraz postawienie słupków celem poprawy wyjazdu na działce nr 89, AR_15, obręb Plac Grunwaldzki. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 50 000 zł. Remont ul. Szczytnickiej, czyli jednoczesna zmiana zakresu projektu wraz z lokalizacją jest niemożliwa w drugim etapie oceny. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 9 ust. 4 uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 166 i 264.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie postawienia lustra przy wyjeździe z bramy przy ul. Reja oraz postawienie słupków celem poprawy wyjazdu na działkce nr 89, AR_15, obręb Plac Grunwaldzki. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 50 000 zł.
Projekt w zakresie zlokalizowanym na działkach nr 107/4, 130/6, AM-16, obręb Plac Grunwaldzki (Sienkiewicza/Sępa/Wyszyńskiego) oraz 91/5, 107/1, 107/3, AM-15, obręb Plac Grunwaldzki (Reja) będzie realizowany przez Gminę Wrocław niezależnie od WBO w ramach Planu Modernizacji Podwórek Komunalnych na lata 2021- 2024. Spółka Wrocławskie Mieszkania przygotowuje wnioski na realizacyjne większego zakresu prac niż oznaczony w projekcie nr 166.
Działka nr 75/4, AR-27, obręb Plac Grunwaldzki oceniona negatywnie, ponieważ wskazana lokalizacja stanowi wnętrze podwórzowe, do którego wjazdy usytuowane są na działkach prywatnych. Działki te nie zostały obciążone służebnościami przejazdu na rzecz działek gminnych. Tym samym nie ma gwarancji, że projekt będzie możliwy do zrealizowania ani, że po realizacji pozostanie ogólnodostępny.
Ze środków WBO nie realizujemy również miejsc składowania odpadów w podwórkach, ponieważ takie obiekty nie są ogólnodostepne w rozumieniu zasad WBO, dlatego nie mogą być realizowane w ramach WBO. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 7) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Pozostałe elementy pasa drogowego i chodnika na ul. Nauczycielskiej i ul. Wrocławczyka zostały opisane zbyt ogólnie i nie było możliwości poddać ich ocenie. Lider powinien doprecyzować projekt w tym zakresie i wskazać dokładnie, jakie elementy, w którym miejscu mają się znaleźć w projekcie.
W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 7), 8) oraz § 7 ust. 2 pkt 1) i 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 166, 264.
Opis projektu
Postawienie lustra celem zwiększenia widoczności przy wyjeździe z bramy przy ul. Reja oraz postawienie słupków celem poprawy wyjazdu.
Uzasadnienie projektu
Projekty WBO zgłaszane przez mieszkańców dostosowują przestrzeń do ich potrzeb oraz poprawiają estetykę miasta.
Grupa beneficjentów projektu
Mieszkańcy Wrocławia: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
3000000 osób
Elementy projektu
1 x Postawienie lustra celem zwiększenia widoczności przy wyjeździe z bramy przy ul. Reja oraz postawienie słupków celem poprawy wyjazdu; działka nr 89; obręb plac Grunwaldzki
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Ołbin
Załączniki
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.