Nr projektu. 136

Rewitalizacja podwórka między ulicami Bolesława Prusa, Rozbrat, Sępa Szarzyńskiego [WBO. 2022]

Głosów: 209

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Grzegorz Filas

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ na teren podwórka nie ma możliwości dojazdu po działce gminnej oraz nie zostało ustanowione prawo służebności przejazdu. Tym samym nie ma gwarancji, że projekt będzie możliwy do zrealizowania, ani, że po realizacji pozostanie ogólnodostępny. Projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 7) oraz § 7 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Zaniedbane podwórko w centrum miasta, otoczone kamienicami, zostanie uporządkowanie poprzez wybudowanie drogi dojazdowej dla śmieciarek, wybrukowanie ciągów komunikacyjnych, zasypanie dziur, utwardzenie terenu, nasadzenia drzew i krzewów oraz dodanie oświetlenia i elementów malej architektury.

Uzasadnienie projektu

Poprawa estetyki miejsca. W obecnym stanie podwórko wygląda bardzo źle, jest od wielu lat zaniedbane i odstrasza swoim wyglądem. Rewitalizacja przestrzeni pomiędzy kamienicami zwiększyłaby bezpieczeństwo, będzie sprzyjać kontaktom międzysąsiedzkim oraz przestanie odstawać od pięknego gmachu Architektury oraz Parku Tołpy znajdujących się w pobliżu.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy kamienic i budynków w kwadracie wymienionych ulic

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

1200 mieszkańców

Elementy projektu

1 x wytyczenie drogi do przyszłej osłony śmietnikowej
1 x oczyszczenie i uporządkowanie terenu (usunięcie pozostałości żużla z pieców)
3 x oświetlenie podwórka
2 x wytyczenie chodników - ścieżek
15 x nasadzenia drzew, krzewów oraz rekultywacja trawników

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Ołbin

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

209

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 209
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 125
Mężczyźni 84

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.