Nr projektu. 121
Plac zabaw w Parku Tysiąclecia - Średniowieczny Wrocław - III etap [WBO. 2022]
Kategoria: place zabaw
Budżet zweryfikowany: 3 000 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 3 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu: Michał Garstka
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie, jednak wskazany zakres jest na tyle szeroki, że konieczne będzie jego etapowanie. Szacunkowy koszt realizacji kolejnego etapu inwestycji wynosi 3 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie, jednak wskazany zakres jest na tyle szeroki, że konieczne będzie jego etapowanie. Szacunkowy koszt realizacji kolejnego etapu inwestycji wynosi 3 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.
Opis projektu
1. Dzwonnica - brama wejściowa
Brama wejściowa od strony północno-wschodniej przyjmuje kształt na wzór średniowiecznej dzwonnicy i bramy wjazdowej przedmurza średniowiecznej warowni. Zawiera ona w sobie, w części przyziemia, tablice informacyjne i regulamin placu zabaw
2. ”Wiejska Zagroda”
Przewodnim elementem tej strefy jest drewniana, wiejska stodoła oraz słowiański totem. Architektura wiejskiej stodoły kontynuuje wykorzystanie szachulca na ścianach bocznych, a na połaciach dachowych wprowadza podłużne ażurowe deskowanie.
3. ”Rynek”
Zabudowę inspirowaną średniowiecznym rynkiem. Składa się on z czterech zestawów kamieniczek złączonych ze sobą w jedną przestrzeń, w której kształtowane są tor przeszkód i zabaw.
Uzasadnienie projektu
Kontynuacja zwycięskich projektów z lat 2019 i 2021 - III etap
Budujemy największy i najładniejszy plac zabaw w Polsce
Grupa beneficjentów projektu
Mieszkańcy osiedli Nowy Dwór, Kuźniki, Żerniki, Muchobór Mały i Muchobór Wielki, a także inni odwiedzający Park Tysiąclecia
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
100 000
Elementy projektu
1 x Dzwonnica - brama wejściowa
1 x Wiejska Zagroda - część dla najmłodszych
1 x Rynek
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Park Tysiąclecia
Osiedle: Nowy Dwór
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.