Nr projektu. 119

Jump Park – Stabłowice [WBO. 2022]

Głosów: 2 911

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Adrian Jackowski

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym. Ocena pozytywna dla dodatkowych urządzeń zabawowych (trampoliny) w Ekoparku Stabłowice. Ich kształt oraz wielkość musi być dostosowana do istniejącego placu zabaw a dokumentacja projektowa spójna z już istniejącą. Ilość i wielkość trampolin zostanie uzgodniona na etapie realizacji.
Dla lokalizacji na terenie zieleńca przy ul. Starogajowej ocena pozytywna z uwagami. Dla wskazanego terenu należy opracować dokumentację projektową zagospodarowania całego terenu (z uwzględnieniem dz. nr 35/3 AR:25 obręb: Stabłowice) z możliwością etapowania. Rekomendujemy, aby wnioskowane trampoliny stanowiły część placu zabaw. Dokumentacja projektowa w swoim zakresie powinna obejmować wskazywać miejsce przeznaczone pod pumptrak lub uwzględniać w projekcie WBO opracowanie dokumentacji projektowej na pumptrack (jest to jedyna działka na Stabłowicach możliwa do realizacji zagospodarowania typu pumptrack lub skatepark). Szczegółowy zakres i lokalizacja proponowanych urządzeń do ustalenia na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Przez teren przebiega sieć wysokiego napięcia, w związku z powyższym występują ograniczenia w możliwości jego zagospodarowania. Na terenie zlokalizowane jest stanowisko archeologiczne, w związku z czym wymagane jest przeprowadzenie badań archeologicznych. Konieczne też będzie zachowanie części działki jako teren biologicznie czynny, zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Wszelkie prace należy wykonać z poszanowaniem zieleni znajdującej się na tym terenie.
Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł, ale ze względu na szeroki zakres możliwe, ze konieczne będzie jego etapowanie. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 19 i 233.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami:
1. Ekopark Stabłowice: Zarząd Zieleni Miejskiej posiada projekt zieleni dla przedmiotowej lokalizacji. Konieczne jest uzgodnienie lokalizacji zieleni oraz jej ewentualne kolizje z placem zabaw. Na wskazanym terenie można zlokalizować dodatkowe urządzenia zabawowe (trampoliny), ale ich kształt oraz wielkość musi być dostosowana do istniejącego placu zabaw, a dokumentacją projektowa spójna z już istniejącą, ilość i wielkość trampolin zostanie uzgodniona na etapie realizacji. W terenie są liczne uwarunkowania wpływające na wielkość oraz lokalizację placu zabaw (linie średniego i wysokiego napięcia, rów melioracyjny, ściek Stabłówka, zabudowa jednorodzinna).
2. Ul. Rychła - oświetlenie: ocena pozytywna.
Projekt został oceniony negatywnie w zakresie zagospodarowania skweru przy ul. Rychłej, ponieważ wskazane we wniosku przeznaczenie dla przedmiotowej nieruchomości jest niezgodne z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w którym teren przeznaczony jest na zieleń urządzoną. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem decydujący, jest opis projektu.

Opis projektu

1. Rozbudowę palcu zabawa w stabłowickim EkoParku o okrągłe trampoliny ziemne 2. Budowę na terenie zielonym przy ulic Starogajowej dwóch prostopadłych trampolin ziemnych o długości 7 m każda, plus kwadratowe trampoliny ziemne. Cechy projektu 1. Ilość i rozmieszczenie trampolin okrągłych i kwadratowych do uzgodnienia 2. Wytyczenie ścieżek komunikacyjnych przy ulicy Starogajowej 5. Opcjonalnie: przy ulicy Starogajowej oświetlanie ciągów komunikacyjnych. 6 W obu lokalizacjach planuje się nasadzenia i małą architekturę.

Uzasadnienie projektu

Projekt zakłada budowę w dwóch miejscach na Stabłowicach zestawu trampolin ziemnych. Głównym celem jest stworzenie miejsc do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Miejsca do rekreacji i odpoczynku są bardzo istotne dla mieszkańców osiedla Stabłowice. Dzielnica ta się rozwija, powstają nowe budynki i coraz więcej osób podejmuje decyzję o zamieszkaniu w tej części Wrocławia. Projekt zakłada współpracę z Liderami projektu numer 19 (w przypadku wybrania obu projektów w głosowaniu) w zakresie zagospodarowania terenu przy ulicy Starogajowej

Grupa beneficjentów projektu

Bezpośrednio mieszkańcy Stabłowic, pośrednio mieszkańcy Pracz Odrzańskich.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

10000 (dzieci, młodzież, dorośli).

Elementy projektu

1) Prostopadłe trampoliny ziemne o długości 7 m każda 2
2) Okrągłe trampoliny ziemne o średnicy 2 m 8
3) Kwadratowe trampoliny ziemne o wymiarach 1x1m 8
4) Ławki 6
5) Oświetlanie 1
6) Kosze na śmieci 6
7) Stojak na rowery 1
8) Nasadzenia (drzewa/krzewy) [m2] 50m2

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Planowane działki: Obręb Stabłowice AR_25, 2/8, Obręb Stabłowice AR_24 36/2

Osiedle: Leśnica

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

2 911

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 2 911
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 1 651
Mężczyźni 1 260

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.