Nr projektu. 108
Rodzice dzieciom boisko [WBO. 2022]
Kategoria: sport
Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 3 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu: Tomasz Kuśnierek
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 108 i 324.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 108 i 324.
Opis projektu
Budowa nowego boiska treningowego wraz z oświetleniem i piłkochwytami dla bezpieczeństwa innych uczestników. Rewitalizacja nawierzchni płyty głównej, montaż oświetlenia i piłkochwytów. Budowa dróg komunikacyjnych między boiskami, budowa parkingu z tyłu budynku wraz z drogą dojazdową. Wyremontowanie pomieszczeń pod trybuną na szatnie lub magazynki ze sprzętem. Montaż paneli fotowoltaicznych na zadaszeniu trybuny głównej i budynku administracyjnego w celu pomniejszenia kosztów eksploatacji obiektu.
Uzasadnienie projektu
We Wrocławiu ciągle przybywa akademii piłkarskich, jak również amatorów pragnących uprawiać najpopularniejszą dyscyplinę sportu. Każdy rodzic chce, żeby to jego pociecha była gwiazdą futbolu jak Robert Lewandowski. Boisk w mieście nie przybywa w takim tempie, jak chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportu, dlatego chcemy wykorzystać do maksimum istniejące obiekty w celu powiększenia możliwości treningowych. Istniejące obiekty należy modernizować do europejskich standardów, żeby podnieść możliwości szkolenia dzieci i młodzieży oraz uprawiania sportu w komfortowych warunkach. Więcej boisk to więcej zdrowych i wysportowanych ludzi. Obiekt stałby się również wizytówką miasta dla drużyn przyjezdnych na turnieje i mecze ligowe.
Grupa beneficjentów projektu
Grupą docelową są wrocławskie kluby sportowe, akademie, jak również okoliczni mieszkańcy, którzy przez rozbudowę obiektu będą mieli więcej możliwości korzystania z kompleksu sportowego.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Obecnie z obiektu korzysta miesięcznie 9000 osób. Dzięki rozbudowie i modernizacji liczba ta może być większa o kolejne 2500 osób, co będzie miało bezpośredni wpływ na zdrowie i kondycję uczestników.
Elementy projektu
1 x Budowa boiska z nawierzchnią trawiastą z piłkochwytami i oświetleniem
1 x Rewitalizacja płyty głównej z montażem piłkochwytów i oświetlenia
2 x Budowa dróg komunikacyjnych między boiskami oraz budowa parkingu
2 x Remont pomieszczeń pod trybunami
30 x Montaż paneli fotowoltaicznych w celu obniżenia kosztów eksploatacji
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Na Niskich Łąkach 8, Przedmieście Oławskie, Wrocław
Osiedle: Przedmieście Oławskie
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.