Nr projektu. 38
Klecina na rowerze - ul. Czekoladowa [WBO. 2021]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Ze względu na istniejące na tym terenie ograniczenie szerokości przez rosnące drzewa i teren zielony, konieczne będzie wykonanie wspólnego ciągu pieszo-rowerowego o szerokości ok. 3 m lub realizacja oddzielnego chodnika i drogi rowerowej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 000 000 zł, ale możliwe że konieczne będzie etapowanie projektu przez ograniczenie liczby wykonanych wyniesień przejazdów przez ulice poprzeczne do ul. Czekoladowej. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Ze względu na istniejące na tym terenie ograniczenie szerokości przez rosnące drzewa i teren zielony, możliwe będzie wykonanie wspólnego ciągu pieszo-rowerowego o szerokości ok. 3 m. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 000 000 zł, ale możliwe że konieczne będzie etapowanie projektu przez ograniczenie liczby wykonanych wyniesień przejazdów przez ulice poprzeczne do ul. Czekoladowej. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Ulica Czekoladowa łączy Wrocław z centrami handlowymi w Bielanach Wrocławskich. Codziennie porusza się nią wielu pieszych i rowerzystów. Na jezdni panuje bardzo duży ruch, a chodnik jest mocno zniszczony. W jego miejscu proponujemy utworzenie szerokiego (3 m) i wygodnego ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ul. Cukrowej do ul. Supińskiego - będzie to połączenie istniejących fragmentów dróg rowerowych, które z jednej strony kończą się przy ul. Cukrowej, a z drugiej na wysokości ul. Supińskiego. Proponujemy również wyniesienie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów przez ul. Słoneczną, Balladyny, Piernikową, Marcepanową, Łysogórską i Waflową, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom poruszającym się wzdłuż ul. Czekoladowej.
Uzasadnienie projektu
Na ul. Czekoladowej występuje ruch rowerowy, poruszają się nią również rowerzyści w zaawansowanym wieku oraz dzieci. Istniejący chodnik jest mocno zniszczony, a na jezdni występuje ruch o dużym natężeniu. Celem projektu jest przebudowa istniejącego chodnika po stronie numerów parzystych na ciąg pieszo-rowerowy. Analizując szerokość chodnika i pasa zieleni można przyjąć, że wzdłuż ul. Czekoladowej może powstać ciąg pieszo-rowerowy każdej kategorii (A, B, C) - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu. Mieszkańcy osiedla często wnioskują do Rady Osiedla o uwzględnienie remontu chodnika we wnioskach do Urzędu Miasta.
Grupa beneficjentów projektu
Mieszkańcy Wrocławia, a w szczególności Kleciny, Oporowa, Krzyków; klienci centrów handlowych oraz punktów usługowych znajdujących się przy ul. Czekoladowej
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
25000 - dziennie ul. Czekoladową wjeżdża do Wrocławia 16000 samochodów + mieszkańcy Kleciny i okolic
Elementy projektu
6 x wyniesione przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów przez ul. Słoneczną, Balladyny, Piernikową, Marcepanową, Łysogórską i Waflową
700 x ciąg pieszo-rowerowy na odcinku od ul. Cukrowej do ul. Supińskiego - połączenie istniejących fragmentów dróg rowerowych
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Klecina
Załączniki
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.