Nr projektu. 352

WZGÓRZE TARNOGAJSKIE - ŻÓŁWIA POLANKA [WBO. 2021]

Głosów: 595

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: MONIKA WAWRZYNKIEWICZ

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł, jednak taka kwota może nie wystarczyć na realizację całego zakresu i konieczne będzie etapowanie inwestycji. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że ze względu fakt, iż wzgórze powstało z usypanych warstw gruzu i śmieci przykryte masami ziemi (nasyp niekontrolowany) przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac konieczne będzie wykonanie ekspertyzy sanitarnej, która pozwoli określić czy przed upływem 50 lat od dnia unieczynnienia wysypiska możliwe będzie zagospodarowanie ww. terenu oraz wykonanie badań gruntowych dla sprawdzenia podłoża, jak również wykonanie innych koniecznych badań, poprzedzających lokalizacje funkcji rekreacyjnych dla terenu o takiej powierzchni. Ze względu na duża powierzchnię teren wymaga stworzenia kompleksowego projektu (koncepcji) zagospodarowania z podziałem na etapy, na podstawie którego będzie możliwe przystąpienie do realizacji prac. W ramach pierwszego etapu należy przeprowadzić ekspertyzy wzgórza, badanie gruntu, opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu, opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, uporządkowanie terenu, realizacja wybranego fragmentu I etapu. Ponadto koncepcja zagospodarowania wzgórza musi dowiązać się funkcjonalnie i przestrzennie do opracowanej koncepcji Promenady Krzyckiej oraz zaprojektowanych w ramach realizacji promenady i poprzednich edycji WBO tras pieszych i rowerowych wokół Wzgórza Tarnogajskiego. Szacunkowy koszt realizacji I etapu inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 10, 59 i 352.

Opis projektu

WZGÓRZE TARNOGAJSKIE: Wzgórze jest dość ZANIEDBANE, ale wystarczyło ODPOWIEDNIO uformować ALEJKI! Dosadzić CUDNĄ ROŚLINNOŚĆ.

Uzasadnienie projektu

Wzgórze Tarnogajskie to miejsce bliskie sercu każdego z nas. Zależy mi na tym, aby połączyć tam w jedno: estetykę i piękno, park i ogród, odpoczynek i odprężenie, a także ład i harmonię. Moje motto bowiem brzmi: JAKOŚĆ a nie ilość.
Każdy znajdzie tam coś dla siebie!
Nie potrafiłam ograniczyć się tylko do jednej grupy wiekowej czy hobbistycznej. Bowiem zadowalając jednych, zapomina się o drugich.
Stworzyć coś – co byłoby wybijającą się atrakcją miasta i dumą Tarnogaju, w której można pomieścić oczekiwania wielu osób, łączącą aspekt przyrodniczy, aktywności fizycznej, odprężenia psychicznego i to bez najmniejszego cienia nudy– i to na tak niedużym terenie, wymagało sporo pracy twórczej i głęboko przemyśleniowej
Zapraszam na stronę FB poniżej

Grupa beneficjentów projektu

wszyscy rodzice, dzieci, seniorzy, osoby z psami, rowerzyści, biegacze, kochający piękno przyrody, itp.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

mieszkańcy i mieszkanki Tarnogaju

Elementy projektu

1 x WZGÓRZE TARNOGAJSKIE:
Badania gruntu i inne
Dokumentacja projektowa
Oczyszczenie i uporządkowanie terenu
Ławki + kosze na śmieci
Nasadzenia

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Tarnogaj

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

595

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 595
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 318
Mężczyźni 277

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.