Nr projektu. 232
Skaut - Skwer Bełzy Etap II [WBO. 2021]
Kategoria: place zabaw
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Zarząd Zieleni Miejskiej dysponuje opracowaną w 2019 r. koncepcją przestrzenną dla Skweru im. Władysława Bełzy, a postulowany plac zabaw wpisuje się w jej ogólne założenia. Wskazana lokalizacja placu zabaw na Skwerze zachowuje układu przestrzenny przedstawiony w koncepcji. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiał być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Zarząd Zieleni Miejskiej dysponuje opracowaną w 2019 r. koncepcją przestrzenną dla Skweru im. Władysława Bełzy, a postulowany plac zabaw wpisuje się w jej ogólne założenia. Wskazana lokalizacja placu zabaw na Skwerze zachowuje układu przestrzenny przedstawiony w koncepcji. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiał być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Niewielki, funkcjonalny, trwały, minimalistyczny estetycznie, całoroczny plac zabaw - tor przeszkód.
Drewno, lina; brąz, zieleń, szarość - forma nie zmieniająca kształtu skweru, nawiązująca stylem do otoczenia, w tym pobliskiej Akademii Wojsk Lądowych. Dla małego i średniego "skauta", by wspierać rozwój motoryki, równowagi, koordynacji ruchowej i zapewnić przestrzeń spotkań rówieśniczych.
Jest to II etap zagospodarowania Skweru Bełzy, wpisujący się w plan koncepcyjny zagospodarowania całego obszaru, przygotowany w wygranym projekcie WBO 2018. Projekt, z modyfikacjami, w załączniku.
Uzasadnienie projektu
Rewitalizacja Skweru Bełzy rozpoczęła się od siłowni dla seniorów. Teraz proponujemy element dla juniorów, zlokalizowany w pobliżu siłowni tak, by skwer stał się miejscem spotkań dla wszystkich, integrował lokalną społeczność. W pobliżu nie ma takiego miejsca.
Okoliczni mieszkańcy zgłaszali nam, że nie chcą na tym terenie dużego i głośnego placu zabaw, stąd pomysł na niewielką i prostą przestrzeń zaspokajającą potrzeby rodzin. Forma nie zmieni spokojnego charakteru skweru i nie zdominuje okolicy. Zaplanowane w WBO 2018 instalacje edukacyjne "woda i piasek" mogą zostać zrealizowane w kolejnym etapie, na planie koncepcyjnym nadal jest na nie miejsce.
Grupa beneficjentów projektu
Mieszkańcy Karłowic-Różanki (głównie rodziny z dziećmi). Dzieci z okolicznych placówek edukacyjnych.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
750
Elementy projektu
1 x Przygotowanie terenu wg projektu koncepcyjnego.
1 x Bezpieczna nawierzchnia naturalna.
1 x Elementy placu zabaw typu tor przeszkód, np. siatka do wspinaczki, równoważnia, most ruchomy, przeplotnia, drabina.
1 x Elementy placu zabaw dla najmłodszych, np. tunel, most.
1 x Ławki, kosze na śmieci i inne elementy małej architektury, które będą niezbędne i zmieszczą się w budżecie.
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Skwer Władysława Bełzy, w pobliżu zrealizowanej siłowni dla seniorów.
Osiedle: Karłowice-Różanka
Załączniki
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.