Nr projektu. 232

Skaut - Skwer Bełzy Etap II [WBO. 2021]

Głosów: 1 102

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Zarząd Zieleni Miejskiej dysponuje opracowaną w 2019 r. koncepcją przestrzenną dla Skweru im. Władysława Bełzy, a postulowany plac zabaw wpisuje się w jej ogólne założenia. Wskazana lokalizacja placu zabaw na Skwerze zachowuje układu przestrzenny przedstawiony w koncepcji. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiał być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Zarząd Zieleni Miejskiej dysponuje opracowaną w 2019 r. koncepcją przestrzenną dla Skweru im. Władysława Bełzy, a postulowany plac zabaw wpisuje się w jej ogólne założenia. Wskazana lokalizacja placu zabaw na Skwerze zachowuje układu przestrzenny przedstawiony w koncepcji. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiał być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Niewielki, funkcjonalny, trwały, minimalistyczny estetycznie, całoroczny plac zabaw - tor przeszkód.
Drewno, lina; brąz, zieleń, szarość - forma nie zmieniająca kształtu skweru, nawiązująca stylem do otoczenia, w tym pobliskiej Akademii Wojsk Lądowych. Dla małego i średniego "skauta", by wspierać rozwój motoryki, równowagi, koordynacji ruchowej i zapewnić przestrzeń spotkań rówieśniczych.

Jest to II etap zagospodarowania Skweru Bełzy, wpisujący się w plan koncepcyjny zagospodarowania całego obszaru, przygotowany w wygranym projekcie WBO 2018. Projekt, z modyfikacjami, w załączniku.

Uzasadnienie projektu

Rewitalizacja Skweru Bełzy rozpoczęła się od siłowni dla seniorów. Teraz proponujemy element dla juniorów, zlokalizowany w pobliżu siłowni tak, by skwer stał się miejscem spotkań dla wszystkich, integrował lokalną społeczność. W pobliżu nie ma takiego miejsca.

Okoliczni mieszkańcy zgłaszali nam, że nie chcą na tym terenie dużego i głośnego placu zabaw, stąd pomysł na niewielką i prostą przestrzeń zaspokajającą potrzeby rodzin. Forma nie zmieni spokojnego charakteru skweru i nie zdominuje okolicy. Zaplanowane w WBO 2018 instalacje edukacyjne "woda i piasek" mogą zostać zrealizowane w kolejnym etapie, na planie koncepcyjnym nadal jest na nie miejsce.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy Karłowic-Różanki (głównie rodziny z dziećmi). Dzieci z okolicznych placówek edukacyjnych.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

750

Elementy projektu

1 x Przygotowanie terenu wg projektu koncepcyjnego.
1 x Bezpieczna nawierzchnia naturalna.
1 x Elementy placu zabaw typu tor przeszkód, np. siatka do wspinaczki, równoważnia, most ruchomy, przeplotnia, drabina.
1 x Elementy placu zabaw dla najmłodszych, np. tunel, most.
1 x Ławki, kosze na śmieci i inne elementy małej architektury, które będą niezbędne i zmieszczą się w budżecie.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Skwer Władysława Bełzy, w pobliżu zrealizowanej siłowni dla seniorów.

Osiedle: Karłowice-Różanka

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 102

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 1 101
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 617
Mężczyźni 485

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.