Nr projektu. 112

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów przy moście Uniwersyteckim [WBO. 2021]

Głosów: 109

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 1 200 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Antoni Kwiatkowski

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie wyznaczenia przejścia dla pieszych i rowerzystów po północnej stronie Mostu Uniwersyteckiego. Inwestycja będzie musiała być zgodna z projektowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej parkiem kieszonkowym u zbiegu ulic Cybulskiego/Strażniczej oraz przebudową węzła przesiadkowego Dubois/Drobnera. Rekomendujemy wyznaczenie przejścia dla pieszych przy jednoczesnym zawężeniu wlotu w ul. Cybulskiego, co pozwoli na wyznaczenie azylu dla pieszych po stronie zachodniej. Z uwagi na brak miejsca w ramach istniejącej geometrii chodnika po stronie wschodniej, nie ma możliwości wyznaczenia tam dwukierunkowej drogi dla rowerów. W związku z koniecznością wyposażenia przejścia w sygnalizację świetlną, szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 200 000 zł i projekt będzie musiał trafić do puli projektów ponadosiedlowych. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, jednak realizacja przejazdu możliwa jest tylko na działkach gminnych, czyli trasa łączyłaby się z chodnikiem wzdłuż ul. Mieszczańskiej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Przedmiotem projektu jest budowa przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów przez ulicę Drobnera tuż przy północnym przyczółku mostu Uniwersyteckiego, na południe od skrzyżowania z ulicą Cybulskiego. Łączyłyby one bulwar na ulicy Strażniczej i ulicę Cybulskiego z nabrzeżem w stronę kładki Słodowej.

Uzasadnienie projektu

Obecnie najbliższe przejście dla pieszych przez Drobnera znajduje się dopiero po północnej części skrzyżowania z ulicą Dubois. Niestety powoduje to, że piesi spacerują wzdłuż mocno uczęszczanych przez samochody ulic. Proponowane przejście, wraz z zapowiedzianym przez miasto analogicznym przejściem koło mostu Pomorskiego, tworzyłoby nową, bardzo atrakcyjną trasę spacerową wzdłuż Odry: od placu Bema (ze świeżo wyremontowanym skwerem) po most Mieszczański i w dalszej odległości do parku Mieszczańskiego. Wrocławianie lubią spacerować w tej okolicy ułatwmy im to.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy Kępy Mieszczańskiej i okolic, osoby spacerujące w okolicach Odry, osoby udające się do Parku Mieszczańskiego, rowerzyści.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

100 tys. osób

Elementy projektu

1.Oznakowanie pionowe i poziome przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego.
2. Sygnalizacja świetlna.
3.Przebudowa chodnika i dróg dla rowerów po obu stronach jezdni by zapewnić dojście do przejścia i dojazd do przejazdu

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Ul. Drobnera, koło Strażniczej 1

Osiedle: Nadodrze

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

109

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 109
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 57
Mężczyźni 52

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.