Nr projektu. 106

Oświetlenie południowego odcinka ul. Ołtaszyńskiej od Ronda Św. Ojca Pio do granicy miasta - 1. etap budowy i rozbudowy ciągu pieszo-rowerowego, łączącego Park Południowy do południowych granic miasta [WBO. 2021]

Głosów: 837

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 350 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Andrzej Doktor

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 350 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 350 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Szanowni państwo!
Zadbajmy razem o bezpieczeństwo mieszkańców okolic Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice.
Nasz projekt zakłada oświetlenie chodnika, biegnącego wzdłuż południowej części ulicy Ołtaszyńskiej (od ronda św. Ojca Pio do do administracyjnej granicy miasta z wsią Wysoka). To około 400 m drogi. Od strony toru wyścigowego okolica jest gęsto zadrzewiona. Z chodnika korzysta wielu pieszych, stąd wskazana na tym odcinku jest poprawa bezpieczeństwa.

Uzasadnienie projektu

Realizacja projektu poprawiłaby nie tylko bezpieczeństwo, ale też spójność przestrzenną południowej granicy Wrocławia z gminą Kobierzyce (wieś Wysoka). Osiedle w pełni zlało się już zabudową z wsią. Od strony gminy Kobierzyce ulica jest oświetlona. Pozostała jedynie część po stronie Miasta Wrocławia „Ciemna strefa” w strefie przy granicy administracyjnej miasta. Utrudnia ona okolicznym mieszkańcom bezpieczne funkcjonowanie - szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Obecnie wiele osób chodzi tam z latarkami korzystając z dobrodziejstw WTWK Partynice. Ten stan rzeczy będzie szczególnie odczuwalny po zrealizowaniu projektu wybranego w ramach WBO 2020 - oświetlenia parku linearnego na torze wyścigów konnych. Głosujmy razem!

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy południowych dzielnic Wrocławia, tj. Partynic i Ołtaszyna (inwestycja w pobliżu granicy między osiedlem Krzyki-Partynice, a Ołtaszynem).

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Około 10 tys. osób.

Elementy projektu

14 x lampy uliczne co 25m

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: ul. Ołtaszyńska od Ronda św. Ojca Pio do południowych granic miasta. dz.nr 2, AM-12, obręb Partynice

Osiedle: Krzyki-Partynice, Ołtaszyn

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

837

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 836
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 465
Mężczyźni 372

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.