Nr projektu. 386

Rekreacyjno-sportowy park rozrywki nad Odrą przy Wzgórzu Kilimandżaro [WBO. 2020]

Głosów: 181

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Kamil Dziedzic

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w obszarze działki nr 3/7, AM-1, obręb Zalesie. Z uwagi na fakt, że teren znajduję się pod opieką konserwatora zabytków rekomendujemy opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania Wzgórza Kilimandżaro z uwzględnieniem terenów przyległych i rozwiązanie styków z zabytkowymi założeniami krajobrazowymi w prawidłowy sposób. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w obszarze działki nr 3/7, AM-1, obr. Zalesie. Z uwagi na fakt, że teren znajduję się pod opieką konserwatora zabytków rekomendujemy opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania Wzgórza Kilimandżaro z uwzględnieniem terenów przyległych i rozwiązanie styków z zabytkowymi założeniami krajobrazowymi w prawidłowy sposób. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Do decyzji Lidera czy chce, by projekt został przeniesiony do puli projektów ponadosiedlowych. W przypadku chęci pozostania w progu osiedlowym istnieje konieczność ograniczenia zakresu projektu lub jego etapowanie. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 57, 58, 386, 392. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Tereny nad Odrą przy Wzgórzu Kilimandżaro od lat jestem miejscem spotkań biegaczy, rowerzystów, nordic walking i crossfitowców i doskonale nadaje się do zagospodarowania sportowo-rekreacyjnego głownie ze względu na małe wzniesienie oraz istniejące ścieżki. W tym miejscu mogłyby powstać nowe ścieżki do rekreacyjnej jazdy rowerem wraz z mini skill-parkiem dla dzieci i młodzieży do nauki bezpiecznej jazdy rowerem , a na polanie tor BMX o bardziej sportowym przeznaczeniu (w dyscyplinie olimpijskiej). Dla biegaczy zostałaby wytyczona nowa trasa crossowa, a dla crossfit powstał by ogólnodostępny park do ćwiczeń kalisteniki.

Uzasadnienie projektu

Potrzeby zaktywizowania sportowego i ruchowego dzieci i młodzieży, która w dużym mieście potrzebuje atrakcyjnych rozrywek na świeżym powietrzu, bezpiecznych i na czasie, a dodatkowo łatwo skomunikowanych, przez co nie tracą dużo czasu na dojazd. Zaangażowanie społeczności lokalnej w zdrowy tryb życia. Stworzenie atrakcyjnych miejsc wypoczynku, rekreacji i sportu.

Grupa beneficjentów projektu

dzieci 0-12 lat, młodzież 13-17 lat, dorośli 18+, seniorzy. osoby uprawiające sport rekreacyjnie (w celach zdrowotnych) jak i wyczynowo w sposób bardziej zorganizowany.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

W ramach prowadzonych zajęć i treningów w sposób mniej lub bardziej zorganizowany we Wrocławiu w poprzednich latach przewinęło się tysiące osób które biegają, jeżdżą na rowerach czy uprawiają crossfit

Elementy projektu

1 x projekt tras biegowych, rowerowych
1 x tor BMX Racing dyscyplina olimpijska
1 x asfaltowy pumptrack
1 x wykonanie skill parku rowerowego
1 x wykonanie tras biegowych
1 x wykonanie tras rowerowych
1 x miejsce do ćwiczeń kalisteniki crossfit

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Zacisze-Zalesie-Szczytniki

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

181

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 181
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 78
Mężczyźni 103

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.