Nr projektu. 352

Modernizacja placu zabaw przy ul.Gołębiej [WBO. 2020]

Głosów: 59

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 300 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Magdalena Uruska

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. ZZM planuje zakup zestawu zabawowego statek z piaskownicą typu 8001 Buglo w roku 2020. W związku z powyższym projektowane urządzenia powinny formą odpowiadać do planowanego przez ZZM urządzenia zabawowego. Kwota zaproponowana przez Lidera jest niewystarczająca na zagospodarowanie placu zabaw wraz z doposażeniem w nowe urządzenia dla dzieci młodszych i starszych, wymagana będzie też budowa nawierzchni amortyzującej wokół nowych urządzeń. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 300 000 zł.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. ZZM planuje zakup zestawu zabawowego statek z piaskownicą typu 8001 Buglo w roku 2020. W związku z powyższym projektowane urządzenia powinny formą odpowiadać do planowanego przez ZZM urządzenia zabawowego. Kwota zaproponowana przez Lidera jest niewystarczająca na zagospodarowanie placu zabaw wraz z doposażeniem w nowe urządzenia dla dzieci młodszych i starszych, wymagana będzie też budowa nawierzchni amortyzującej wokół nowych urządzeń. Szacunkowy koszt realizacji projektu to 300 000 zł.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Celem projektu jest przebudowa istniejącego placu zabaw przy ul Gołębiej i stworzenie atrakcyjnej oferty dla dzieci młodszych i starszych poprzez:
- modernizację obecnych sprzętów, używanych przez dzieci starsze (co najmniej 6+),
- dodanie strefy dla dzieci młodszych (2-5 lat): wraz z drabinkami, wspinaczką, ślizgawką, pomostami, wieżyczkami, huśtawka w kształcie bocianiego gniazda,
- stworzenie miejsca na pozostawianie rowerów i wózków.

Uzasadnienie projektu

Obecnie plac zabaw liczy 2 huśtawki bez oparcia, 1 zjeżdżalnię, piaskownicę, huśtawkę wagową "ważkę". Odpowiada jedynie na potrzeby dzieci starszych. Jego rozmiar pozwalałby na podział strefy na plac zabaw dla najmłodszych i starszych dzieci. Na osiedlu wciąż przybywa mieszkańców - najnowsza inwestycja to pobliskie, duże osiedle "Villa Nova". Rośnie liczba rodziców z małymi dziećmi, którzy nie mają w pobliżu parku czy terenów spacerowych i nowy plac zabaw byłby dla nich idealnym rozwiązaniem. Ponadto byłaby to okazja do lepszej integracji mieszkańców osiedla - obecnie "starzy" mieszkańcy znają się dobrze, a młodzi nie mają osiedlowego miejsca spotkań, w którym mogliby nawiązywać znajomości.

Grupa beneficjentów projektu

Będą to dzieci i rodzice z obecnych oraz nowych osiedli budowanych na Kowalach

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

1000 osób

Elementy projektu

1 x Ocena obecnego stanu placu zabaw
1 x Ustalenie dodatkowych elementów, które wzbogaciłyby obecny sprzęt
1 x Zakup sprzętów
1 x Modernizacja istniejących sprzętów
1 x Instalacja nowych sprzętów

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Kowale

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

59

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 59
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 35
Mężczyźni 24

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.