Nr projektu. 350

Międzypokoleniowa siłownia na powietrzu osiedla Gaj [WBO. 2020]

Głosów: 659

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Kamila Klamut-Pawlik

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Podobny projekt został również zgłoszony do Funduszu Osiedlowego. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 157, 350. Podobny projekt został również zgłoszony do Funduszu Osiedlowego. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Społeczność Gaju tworzy około 20 tys. mieszkańców w różnym wieku. Jest u nas dużo dzieci, osób dorosłych (w tym studentów wynajmujących mieszkania na osiedlu), osób w starszym wieku czy osób z jakimiś niepełnosprawnościami. Dla wszystkich „Międzypokoleniowa siłownia na powietrzu osiedla Gaj” przewiduje coś interesującego. Biegacze, orbitki, wahadła, stepery, narciarze, motylki i wiele innych urządzeń w wersji dla dorosłych a także w wersji dla dzieci. Projekt zakłada także urządzenia do ćwiczeń dla osób na wózkach inwalidzkich. Będzie można również skorzystać z urządzeń z serii street workout czyli podciągać się na drążkach, na kółkach czy wspiąć się na linę.

Uzasadnienie projektu

Projekt „Międzypokoleniowa siłownia na powietrzu osiedla Gaj” jest odpowiedzią na brak takiej infrastruktury sportowej na mapie osiedla Gaj. Niezwykle ważna jest bliskość miejsca zamieszkania do takiej siłowni, zwłaszcza dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, dzięki czemu chętniej podejmą oni aktywność fizyczną, która istotnie wpłynie na poprawę ich stanu zdrowia. Dla dzieci ćwiczenia na urządzeniach siłowni mogą korzystnie wpłynąć na profilaktykę wad postawy. Projekt wspiera zdrowy styl życia, którego integralną częścią jest dbanie o kondycję fizyczną organizmu. Posiada również walor integracyjny jako, że siłownia może stać się miejscem spotkań osób z przeróżnymi potrzebami zdrowotnymi.

Grupa beneficjentów projektu

Dzieci, osoby dorosłe w tym osoby w starszym wieku, osoby niepełnosprawne.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

20 000

Elementy projektu

urządzenia do treningu dla dzieci, urządzenia do treningu dla dorosłych,
urządzenia do treningu dla osób niepełnosprawnych,
urządzenia do treningu z serii street workout.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Część wewnętrznego podwórza, które otaczają budynki od ul. Krynickiej i Orzechowej. Działka nr 6/21, własność Gminy Wrocław pod Zarządem Zieleni Miejskiej.

Osiedle: Gaj

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

659

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 659
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 355
Mężczyźni 304

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.