Nr projektu. 33

Górka Szczepińska - Reaktywacja! [WBO. 2020]

Głosów: 2 432

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Joanna Klima

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że inwestycja wymaga etapowania. Szacunkowy koszt realizacji I etapu inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że inwestycja wymaga etapowania. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Projekt zakłada kompleksowy remont Górki Szczepińskiej tak, by stała się miejscem rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców zachodniego Wrocławia, zwłaszcza osiedli Szczepin i Popowice. Dwa place zabaw powiązane tematycznie z Odrą - drewniana barka i wodny plac zabaw, miejsca na ogniska i grille, wiaty, taras widokowy na Odrę i boisko do siatkówki stworzą tu miejsce dla wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku. Oprócz tego wytyczenie nowych ścieżek, nasadzenia drzew i ławki. Walor edukacyjny spełni ścieżka przyrodnicza o faunie i florze Odry. Górka Szczepińska, za chwilę dobrze skomunikowana tramwajem na Popowice, ma szansę stać się atrakcyjnym miejscem dla wszystkich wrocławian.

Uzasadnienie projektu

Górka Szczepińska w latach 80tych była miejscem wypoczynku mieszkańców Szczepina i Popowic. Dzisiaj zdewastowana jest miejscem, które omijają wrocławianie wybierając cel wypoczynku na świeżym powietrzu. Kompleksowy remont tego terenu pozwoli odzyskać dawny blask. Atutem jet bliskość Odry i dobre skomunikowanie kolejowe (Stacja Popowice), autobusowe i za chwilę tramwajowe (tramwaj na Popowice). Górka Szczepińska dzięki swoim walorom i położeniu może być dużą atrakcja zachodniego Wrocławia.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy głównie Szczepina i Popowic ale również dalej położonych osiedli zachodniej części miasta takich osiedli jak Pilczyce czy Kozanów.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

50 tys

Elementy projektu

1 x plac zabaw w kształcie statku
1 x wodny plac zabaw
5 x miejsc na ogniska i grille
5 x wiaty
1 x ścieżka przyrodnicza o faunie i florze Odry
1 x taras widokowy na Odrę
10 x ławki
20 x nasadzenie drzew
5 x wytyczenie ścieżek
10 x kosze na śmieci
1 x boisko do siatkówki

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Górka Szczepińska przy Grobli Kozanowskiej

Osiedle: Szczepin

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

2 432

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 2 432
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 1 400
Mężczyźni 1 032

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.