Nr projektu. 320

Bulodrom w Parku Grabiszyńskim [WBO. 2020]

Głosów: 263

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 150 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że teren jest wpisany do rejestru zabytków i jest pod ochroną konserwatorską, w której jest już zaplanowany tor do bule w strefie rekreacyjnej Parku. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 150 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że teren jest wpisany do rejestru zabytków i jest pod ochroną konserwatorską, w której jest już zaplanowany tor do bule w strefie rekreacyjnej Parku. Szacunkowy koszt realizacji to 150 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Gra w bule (petanque) to popularna na całym świecie, a szczególnie we Francji, gra plenerowa z elementami zręcznościowymi. Gra polega na rzucaniu z wytyczonego miejsca metalowymi kulami - bulami - w kierunku małej drewnianej kulki - tzw. świnki. Każdy gracz stara się umieścić swoją bulę bliżej świnki lub wybić punktujące bule przeciwnika. Turniej rozgrywa się na wytyczonym obszarze, tzw. "bulodromie", o wymiarach 4,0 x 15,0 m. W polskich miastach brakuje tego typu przestrzeni, a dyscyplina ta zyskuje co raz większą popularność w naszym kraju.

Uzasadnienie projektu

Gra w bule to atrakcyjny sposób na spędzanie wolnego czasu dla mniejszej lub większej grupy osób na świeżym powietrzu. Potrzebny jest tylko zestaw do gry (dostępny w sklepach sportowych) oraz przestrzeń do gry, o którą często jest trudno, ze względu na nierówności terenu i powierzchnię gruntu. Takie miejsce ściągałoby do parku uczestników gry.

Grupa beneficjentów projektu

Grupy osób aktywnych fizycznie w każdym wieku

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

100 000 osób (rozgrywka trwa około 20 minut, jednocześnie może w niej uczestniczyć od 2 do 6 osób)

Elementy projektu

1 x piasek zagęszczony (9m3)
1 x warstwa geowłókniny (4,0x15,0m)
1 x żwir (9m3)
1 x tłuczeń granitowy (4m3)
1 x rury drenarskie (45,0 mb)
1 x krawężnik - deskowanie 3,0x15,0 cm, łącznie 38mb
1 x studnia chłonna
1 x roboty ziemne (korytowanie, drenowanie, wysypywanie, zagęszczanie, wyrównanie)
1 x badania geotechniczne gruntu

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Park Grabiszyńskim - okolice Górki Skarbowców

Osiedle: Grabiszyn-Grabiszynek

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

263

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 263
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 157
Mężczyźni 106

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.