Nr projektu. 20
Place zabaw dla dzieci i miejsca odpoczynku dla osób dorosłych na całym osiedlu Ołbin. [WBO. 2020]
Kategoria: place zabaw
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie wskazanym w formularzu poprawkowym. W ramach zarezerwowanych środków zostaną wyremontowane oraz doposażone place zabaw w następujących lokalizacjach – na podwórku w obrębie ulic Bujwida/ Sopocka/Liskego/Grunwaldzka, na podwórku Żeromskiego/Nowowiejska/Barlickiego/Kluczborska oraz plac zabaw w Parku Tołpy.
Poszczególne lokalizacje będą realizowane we wskazanej wyżej kolejności do wyczerpania zarezerwowanych środków.
Szacunkowy koszt realizacji to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Teren mocno porośnięty drzewami oraz krzewami, projekt powinien zawierać pielęgnację istniejącej zieleni lub nasadzenia zieleni niskiej (okrywowej) lub krzewów.
Szacunkowy koszt realizacji to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Projekt zakłada stworzenie trzech placów zabaw dla dzieci wraz z miejscami do odpoczynku dla osób starszych. Place będą obsadzone dużą ilością zieleni, aby były to jak najprzyjemniejsze miejsca do rekreacji dla mieszkańców.
Dwa place powstaną we wnętrzach podwórzowych (podwórko w obrębie ulic Bujwida/Sopocka/Liskego/Grunwaldzka oraz Żeromskiego/Nowowiejska/Barlickiego/Kluczborska), a jako trzeci zostanie doposażony i rozbudowany plac zabaw w parku Tołpy. Możliwe doposażenie wiązałoby się np z:
- wymianą huśtawki bujak - na nowe urządzenie podwójne,
- montaż paneli edukacyjnych w istniejącej strefie placu zabaw,
- powiększenie pola amortyzującego w stronę ul. Prusa/Wyszyńskiego, wydłużenie ogrodzenia, doposażenie powiększonej strefy wraz z założeniem nowego pola amortyzującego (urządzenia typu np. zestaw zabawowy DOMEK dla młodszych dzieci, zestaw sprawnościowy JASKINIA dla starszych dzieci, huśtawka BOCIANIE GNIAZDO, dodatkowe ławki na placu zabaw),
- rozwinięcie strefy rekreacyjnej dla dorosłych: leżaki jedno i dwuosobowe
Uzasadnienie projektu
Wiele miejsc na naszym osiedlu wymagałoby gruntownego remontu, lecz niestety nie ma na to środków. Wnętrza podwórzowe, które są zgłaszane osobno jako projekty WBO, jak pokazują poprzednie lata, nie mają potencjału potrzebnego aby zebrać wymaganą liczbę głosów. Stąd pomysł, aby zjednoczyć siły i uporządkować kilka miejsc, rozpoczynając od budowy i rozbudowy placów zabaw, których tak bardzo brakuje, a istniejące są mocno zaniedbane.
Stworzenie i wyremontowanie stref, które będą umożliwiać aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu. Integracja społeczności, promocja dobrych nawyków spędzania wolnego czasu, zdrowia dla całych rodzin oraz osób indywidualnych w każdym wieku.
Grupa beneficjentów projektu
Dzieci oraz ich rodzice i opiekunowie, osoby w każdym przedziale wiekowym, osoby starsze, mieszkańcy osiedla, pozostali mieszkańcy Wrocławia, odwiedzający dzielnicę Śródmieście
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
4000
Elementy projektu
1. Drabinki i elementy wspinaczkowe 3
2.Zieleń 3
3. Ławki 6
4. Piaskownice z zadaszeniem 2
5. Zjeżdżalnie 3
6. Huśtawki („bocianie gniazdo” lub tradycyjne wiszące, "konik na sprężynie" równoważne) 6
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: 1)Plac Grunwaldzki, AR_5, 23/5 2)Plac Grunwaldzki, AR_14, 12/13 3)Plac Grunwaldzki, AR_14, 80
Osiedle: Ołbin
Załączniki
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.