Nr projektu. 197
Zielone podwórko-Wyspiańskiego-Hoene-Wrońskiego, rewitalizacja wnętrza, aranżacja zieleni, eliminacja dzikiego parkowania, przestrzeń integracji mieszkańców [WBO. 2020]
Kategoria: podwórka
Budżet zgłoszony: 750 000 zł
Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Izabela Łęska
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ jego szacunkowy koszt przekracza maksymalną dla projektów osiedlowych kwotę WBO 2020, tj. 750 000 zł, a typ projektów nie pozwala na przeniesienie go do puli ogólnomiejskiej. Podwórko wymaga kompleksowego remontu. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ jego szacunkowy koszt przekracza maksymalną dla projektów osiedlowych kwotę 750 000 zł, a typ projektów nie pozwala na przeniesienie go do puli ogólnomiejskiej. Podwórko wymaga kompleksowego remontu. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Zielone podwórko Wyspiańskiego-Hoene-Wrońskiego. To ostatnie takie depresyjne podwórko w mieście. Stworzenie przestrzeni, z możliwością rekreacji i wypoczynku. Obecnie jest to miejsce, pełne wyrw i dołów, w dni deszczowe staje się trudnym do pokonania rozlewiskiem, pełnym głębokich błotnistych pułapek. Wydzielone miejsca składowania odpadów należy zadaszyć i zamaskować zielenią, Niezbędne, utwardzenie i wyrównanie terenu, wytyczenie ścieżek . Liczne nasadzenie sprawią, że miejsce stanie się przyjazne dla mieszkańców.
Uzasadnienie projektu
Obecnie teren ten jest dzikim parkingiem dla studentów okolicznych uczelni i ich klientów. Fatalne sąsiedztwo jest koszmarem dla mieszkańców; miejsce zaniedbane, pełne wyrw i dołów, w dni deszczowe staje się trudnym do pokonania rozlewiskiem, pełnym głębokich pułapek. Wydzielone dwa miejsca składowania odpadów należy zadaszyć i zamaskować zielenią. Niezbędne jest wydzielenie kilku miejsc parkingowych, utwardzenie i wyrównanie terenu, wytyczenie ścieżek. Liczne nasadzenie sprawią, że miejsce stanie się przyjazne dla mieszkańców.
Grupa beneficjentów projektu
mieszkańcy ulic Wyspiańskiego, Hoene-Wrońskiego
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
1000
Elementy projektu
1 x Projekt podwórka
1 x wytyczenie ścieżek
1 x niwelacja i utwardzenie terenu
1 x Aranżacja zieleni
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Hoene-Wrońskiego-Wyspiańskiego
Osiedle: Plac Grunwaldzki