Nr projektu. 152

Projekt Hamak [WBO. 2020]

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zgłoszony: 30 000 zł

Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Krzysztof Gaura

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie ze względów formalnych - § 7 ust. 2. pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Lider nie wskazał lokalizacji inwestycji.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie ze względów formalnych - § 7 ust. 2. pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Lider nie wskazał lokalizacji inwestycji. Konieczne uszczegółowienie zakresu projektu poprzez wskazanie gdzie takie hamaki mają być zamontowane.
Zakup hamaków jest zasadny, pod warunkiem że będą spełniać wymogi normy na publiczne place zabaw PN-EN 1176. Dlatego też niemożliwe jest zamontowanie samych słupów (pali) na terenach publicznych, ponieważ nie ma możliwości weryfikacji hamaków, które mieszkańcy przyniosą ze sobą, pod względem bezpieczeństwa. Hamaki muszą być bezpieczne, wykonane zgodnie z normą, składające się zarówno z pali jak i siedziska. Siedzisko musi być na trwałe połączone z słupami. Szacunkowy koszt zakupu i montażu jednego hamaka to ok. 5 000 zł. Do Lidera należy decyzja gdzie i ile chce tych hamaków zamontować.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Projekt zakłada instalacje metalowych (ew. drewnianych) stojaków na hamaki, na których byłaby możliwość zawieszenia (!!własnego!!) hamaku. Cztery słupki w kwadracie a w centrum stałby największy słupek. Do centralnego słupka zawieszamy część hamaku, gdzie znajdować się będzie głowa, do słupka na zewnątrz część na nogi. Materiał, w zależności jak wytrzymała ma być instalacja, z drewnianych bali wkopanych w ziemię, bądź z pospawanych kształtowników połączonych ze sobą i całość wkopana w ziemię.

Uzasadnienie projektu

Hamak używam od czasu do czasu będąc na wsi poza miastem. Fantastyczny sposób na relaks, można poleżeć, poczytać książkę, posłuchać muzyki. Zawieszenie na drzewie w parku i huśtanie równa się uszkodzeniem kory w jakimś stopniu i zapewne mandatem z tego tytułu.
Musimy tu posiadać własny hamak więc jest to skierowane do osób które gotowe są wydać od kilkudziesięciu (najtańsze ok 10zł. na allegro) do kilkuset złotych na taki przedmiot, lub pożyczyć od znajomych. Ilość parków we Wrocławiu to ok.40, drewniane instalacje to koszt kilkuset złotych, stalowe do kilku tysięcy sztuka (cena kształtownika to ok. 2zl/kg brutto, kwestia grubości ścianek determinująca końcowy koszt).

Grupa beneficjentów projektu

Główna grupa beneficjentów to zdecydowanie ludzie w przedziale wiekowym 18-35 lat (i dzieci z opiekunami).

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Liczba to zdecydowanie tysiące jeśli nie dziesiątki tysięcy.

Elementy projektu

5 x Drewniane pale
10 x Śruby z oczkami do mocowania hamaków

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Wrocław

Załączniki

Kontakt z liderem projektu