Nr projektu. 61

MĄDRA ŚCIEŻKA – trasa rekreacji i edukacji nad rozlewiskiem rzeki Oławy – etap I [WBO. 2019]

Głosów: 470

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Agnieszka Rodziewicz

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym. Szacunkowy koszt realizacji I etapu wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

"Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji projektu wynosi 2 000 000 zł. Do decyzji Lidera czy decyduje się na przeniesienie projektu do puli projektów ponadosiedlowych.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. W interpretacji UMW występują projekty podobne: 32, 39, 61."

Opis projektu

Projekt zakłada etapowe wykonanie MĄDREJ ŚCIEŻKI czyli trasy edukacyjno-rekreacyjnej wzdłuż ul. Młodej nad rozlewiskiem rzeki Oławy od ul. Na Niskich Łąkach do okolicy osiedla Krakowskie Tarasy. Etap I prac (projekt 61) objąć ma odcinek ul. Młodej od ul. Na Niskich Łąkach w kierunku Wyższej Szkoły Zarządzania Edukacja o długości około 200 - 300 m. Jakości szlaku poprawi się przez stworzenie nawierzchni w technologii parkowej, żwirowej i uporządkowanie zieleni w jej sąsiedztwie. W okolicach trasy zamontowane zostaną instalacje służące edukacji i rekreacji – tablice informacyjne, gry logiczne, planszowe i sprawnościowe, ławki edukacyjne. Przyrządy wykonane będą głównie z drewna. Trasa zachować ma charakter pieczo-rowerowy i proekologiczny.

Uzasadnienie projektu

Droga na odcinku ul. Młodej do tej pory pozostawała zaniedbana. Po opadach deszczu staje się trudna do przejścia przez obecność kałuż i błota. Ścieżka stanowi część całego systemu tras rekreacyjnych wokoło rozlewiska rzeki Oławy i wzdłuż jej biegu. Jest uczęszczana przez dzieci i młodzież z sąsiednich szkół oraz mieszkańców coraz liczniejszych okolicznych osiedli. Po drugiej stronie rozlewiska stworzona została analogiczna ścieżka w wyniku trzech kolejnych projektów WBO: 240 (2015), 109 (2016) oraz 203 (2018). Świadczy to o dużej potrzebie mieszkańców na zagospodarowanie tych obszarów. MĄDRA ŚCIEŻKA ma być miejscem obserwacji przyrody i poszerzania wiedzy o funkcjonowaniu środowiska. Zachęcać ma do aktywności umysłowej i fizycznej.

Grupa beneficjentów projektu

Ze ścieżki korzystać będą piesi, rowerzyści z Przedmieścia Oławskiego, Rakowca i okolic. Unikatowy charakter rozlewiska i jego edukacyjna funkcja przyciągać też będą Wrocławian z całego miasta.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

40000

Elementy projektu

1.poprawa jakości ul. Młodej przez budowę ścieżki w technologii parkowej, przepuszczalnej, żwirowej o długości około 200 - 300 m na odcinku od ul. Na Niskich Łąkach w kierunku Wyższej Szkoły Zarządzania Edukacja
2. uporządkowanie zieleni
3.instalacje rekreacyjne i edukacyjne typu gry planszowe, gry logiczne i sprawnościowe, tablice informacyjne
4. przygotowanie dokumentacji dla całego projektu

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Przedmieście Oławskie

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

470

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 470
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 261
Mężczyźni 209

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.