Nr projektu. 425

101 ławek dla Wrocławian [WBO. 2019]

Głosów: 437

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Joanna Augustynowska

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu i lokalizacje ławek zostaną ustalone z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu i lokalizacje ławek zostaną ustalone z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Projekt polega na instalacji wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych Wrocławia 101 ławek wraz z nasadzeniem przy nich drzew, bezpośrednio w ziemi lub odpowiednich donicach, które stanowić będą zacienione miejsce spoczynku dla osób poruszających się po mieście pieszo. Do instalacji ławek wytypowane zostały chodniki przy następujących ulicach: Armii Krajowej, Grabiszyńska, Grota-Roweckiego, Jedności Narodowej, Kościuszki, Krakowska, Krzycka, Legnicka, Mickiewicza, Mińska, Opolska, Pilczycka, Piłsudskiego, Plac Grunwaldzki, Popowicka, Pułaskiego, Sienkiewicza, Solskiego, Wróblewskiego, Żmigrodzka. Ostateczna lokalizacja zostanie ustalona z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta oraz Zarządem Zieleni Miejskiej.

Uzasadnienie projektu

Powstają nowe ścieżki rowerowe, bus-pasy, miejsca do parkowania i ładowania aut elektrycznych, możliwość wypożyczania samochodów, rowerów, skuterów i hulajnóg na minuty itp. W głównych ciągach komunikacyjnych brak jest jednak ułatwień dla osób poruszających się lub chcących się poruszać pieszo. Znaczną ich grupę stanowią osoby starsze oraz opiekunowie małych dzieci. Piesi przemieszczając się po mieście potrzebują miejsc spoczynku - ocienionych zielenią ławek umiejscowionych na chodnikach wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych, gdzie można na chwilę przysiąść, odpocząć, nakarmić dziecko. Nie każdy z nas jest kierowcą czy rowerzystą, ale każdy jest pieszym. Wartością dodaną projektu będzie poprawa estetyki przestrzeni publicznej.

Grupa beneficjentów projektu

Przemieszczający się pieszo po mieście mieszkańcy Wrocławia oraz osoby Wrocław odwiedzające.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

630.000 osób. Ponieważ ławki zlokalizowane zostaną wzdłuż głównych ciągów pieszych, przyjęto, że w ciągu roku każdy z 630.000 mieszkańców minimum raz skorzysta z jednej ze 101 ławek.

Elementy projektu

101 x Ławka z montażem
101 x nasadzenie drzew lub donica z krzewem

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Do instalacji ławek wytypowane zostały chodniki przy następujących ulicach: Armii Krajowej, Grabiszyńska, Grota-Roweckiego, Jedności Narodowej, Kościuszki, Krakowska, Krzycka, Legnicka, Mickiewicza, Mińska, Opolska, Pilczycka, Piłsudskiego, Plac Grunwaldzki, Popowicka, Pułaskiego, Sienkiewicza, Solskiego, Wróblewskiego, Żmigrodzka. Na mapie wskazano, przykładowe lokalizacje ławek, wszystkie znajdują się w ciągu pieszym przy głównych drogach, na działkach należących do Gminy Wrocław. Ostateczna lokalizacja zostanie ustalona z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta oraz Zarządem Zieleni Miejskiej.

Osiedle: Wrocław

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

437

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 436
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 263
Mężczyźni 174

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.