Nr projektu. 389

Skatepark&Pumptrack&Rolkowisko [WBO. 2019]

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zgłoszony: 2 000 000 zł

Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Małgorzata Masłowska

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ wskazana działka nr 22/14, AR_6, obręb Żerniki jest terenem inwestycyjnym, natomiast lokalizacje na działkach nr 81 i 82/1, AR_24, obręb Żerniki są trudno dostępne i znajdują się w znacznym oddaleniu od zabudowy mieszkaniowej. Wskazane lokalizacje nie spełniają kryterium celowości i gospodarności określonego w § 2 ust. 2. pkt 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ wskazana lokalizacja nie należy do Gminy Wrocław. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. W interpretacji Urzędu Miejskiego Wrocławia występują projekty podobne: 152, 389.

Opis projektu

Jest to projekt integrujący nie tylko młodych ludzi. Miejsce do uprawiania sportów skate dla miłośników, których to jest coraz więcej, a miejsc, gdzie mogli by jeździć niewiele (jazda na rolkach, deskorolkach, hulajnogach, rowerach BMX)
Po zachodniej stronie miasta nie ma skateparków na powietrzu, brak takich form aktywności fizycznej, a te które są w innych częściach miasta są bardzo małe.

Uzasadnienie projektu

-promocja sportu (miejsce dla młodzieży do uprawiania rozwijającego sportu; spędzanie czasu w ruchu na świeżym powietrzu czyli zdrowy tryb życia; odciągnięcie młodzieży od siedzenia pod blokami, palenia i picia, a w zamian CODZIENNIE JEŹDZIMY PO SZKOLE NA rolkach, deskach lub BMX-ach)
-bezpieczeństwo (jeżdżąc na ulicy/chodnikach młodzież jest narażona na wypadki, potrącenie przez samochody i stwarza zagrożenia dla pieszych, a na wydzielonym do jazdy placu nie będzie przeszkadzać ani stwarzać zagrożenia)
-korzyści dla miasta (młodzież nie będzie niszczyć miejskich chodników, ławek, schodów, poręczy, murków; budowa skateparku tańsza niż naprawa w/wym. miejsc; PROMOCJA MIASTA! - możliwość organizowania zawodów/pokazów

Grupa beneficjentów projektu

Dzieci, młodzież, dorośli kochający sporty skate. Czyli jeżdżący na rolkach, deskorolkach, hulajnogach, rowerach typu BMX

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

2500

Elementy projektu

1 x Wyrównanie terenu, przygotowanie nawierzchni
1 x Budowa przeszkód, elementów skateparku przeznaczonych do nauki trików
1 x Budowa toru rowerowego Pumptrack
1 x Budowa rolkowiska,
1 x Stojak na rowery
1 x Stoliki i ławki piknikowe
1 x Oświetlenie terenu

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Osiedle Kuźniki to idealne miejsce na taki obiekt, ponieważ jest w centrum osiedli od ulicy Lotniczej po ulice Graniczną i Strzegomską

Osiedle: Kuźniki

Kontakt z liderem projektu