Nr projektu. 364

Rewitalizacja i modernizacja podwórza w kwartale ulic: SIENKIEWICZA, GÓRNICKIEGO, BENEDYKTYŃSKA, SĘPA-SZARZYŃSKIEGO we Wrocławiu [WBO. 2019]

Głosów: 156

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Luiza Szpala

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Dla wskazanego wnętrza podwórzowego została wykonana dokumentacja przez Spółkę Wrocławskie Mieszkania. Wymagane zagospodarowanie zgodnie z wykonanym projektem. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Dla wskazanego wnętrza podwórzowego została wykonana dokumentacja przez Spółkę Wrocławskie Mieszkania. Wymagane zagospodarowanie zgodnie z wykonanym projektem.
Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Projekt zakłada kompletne uporządkowanie terenu przedmiotowego podwórka poprzez: wydzielenie strefy rekreacyjnej dla dzieci w postaci placu zabaw wraz z ławkami dla dorosłych, utwardzenie i wyrównanie dróg wewnętrznych wraz z oznaczaniem miejsc parkingowych, wydzielenie miejsca na wiatę, w której znajdować się będą wszystkie kubły na śmieci, dodatkowo urozmaicenie terenu poprzez nasadzanie zielni dookoła podwórka, ustanowienie koszy na psie odchody.

Uzasadnienie projektu

Podwórko w obecnym stanie wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy. Jest kompletnie nieuporządkowane, na samym środku stoją kubły na śmieci, obok kubłów wywalające się z nich śmieci stąd przydałaby się postawienie wiaty w jakimś ubocznym miejscu. Nie ma żadnego placu zabaw więc brakuje miejsca gdzie dzieci mogłyby spędzać wolny czas wraz z ławkami dla dorosłych. Do tego wewnętrzne drogi to istne wertepy, po każdych opadach wszystko zamienia się w błoto. Ogólnie obecny wygląd podwórza i infrastruktury (błoto i kurz) wpływa negatywnie wartość otaczających budynków. Rewitalizacja podwórza jest niezbędna i niezwykle pożądana.

Grupa beneficjentów projektu

Wszyscy mieszkańcy otaczających podwórko kamienic i bloków mieszkalnych a także mieszkańcy z sąsiednich budynków mieszkalnych.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Zakładając, że podwórko otoczone jest przez 31 budynków mieszkalnych, a średnia liczba lokatorów w każdym budynku to 45 osób liczba beneficjentów to ok 1395 osób.

Elementy projektu

5 x wyrówanie i utwardzenie dróg dojazdowych wewnątrz podwórka plus parking
1 x plac zabaw dla dzieci
10 x ławki
10 x wykonanie nasadzeń zielonych
2 x wiata na kubły na śmieci

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Plac Grunwaldzki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

156

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 156
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 91
Mężczyźni 65

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.