Nr projektu. 332
Trasa rowerowa na ul. Sienkiewicza [WBO. 2019]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu: Aleksander Obłąk
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Po rozpatrzeniu odwołania projekt został oceniony pozytywnie w zakresie jednokierunkowej drogi dla rowerów po północnej stronie ul. Sienkiewicza. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został zweryfikowany negatywnie, ponieważ szacunkowy koszt realizacji wybranego przez Lidera odcinka przekracza 2 000 000 zł. Tym samym projekt nie spełnia kryteriów określonych w § 2 ust. 2. 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Budowa drogi dla rowerów na ul. Sienkiewicza, pomiędzy Wyszyńskiego a Bema, po północnej stronie. Jednokierunkowa trasa powinna być oddzielona od ruchu aut i zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa.
Uzasadnienie projektu
Trasa będzie stanowić połączenie Ołbina z drogą dla rowerów na ul. Drobnera. Utworzenie wydzielonej przestrzeni dla rowerów podniesie poziom bezpieczeństwa i sprawi, że więcej osób będzie mogło przemieszczać się rowerem w komfortowy sposób.
Grupa beneficjentów projektu
Osoby korzystające z ul. Sienkiewicza
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
100 000
Elementy projektu
1 x Budowa drogi dla rowerów
1 x Dokumentacja projektowa
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Ołbin
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.