Nr projektu. 288
Park Sportu, Rekreacji i Zabaw pod Kilimandżaro - I etap [WBO. 2019]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie wskazanym w formularzu poprawkowym z zaznaczeniem, że inwestycja wymaga etapowania. Szacunkowy koszt I etapu inwestycji to 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ zakres projektu przekracza maksymalną wartość projektów WBO 2019. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Lider powinien ograniczyć zakres.
Zaznaczony przez Lidera obszar obejmuje ponad 12 ha powierzchni. Działka nr 3, AM 2 stanowi obszar Parku Wroniego. Jest to obszar zadrzewiony, brak jest możliwości realizacji w jego obszarze.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Projekt zakłada zbudowanie placów zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, skateparku dla desko i łyżworolkowców, ścieżki do jazdy ciągłej dla obu grup, ustawienia urządzeń zewnętrznych do ćwiczeń zarówno dla dzieci, dorosłych jak i dla niepełnosprawnych. Docelowo możliwe byłoby zorganizowanie boiska do siatkówki i tenisa plażowego oraz boiska do street-ball’a (boisko wielofunkcyjne typu Maracana).
W ramach projektu nie przewiduje się wycinania drzew, a wręcz odwrotnie dosadzenie drzew i krzewów (zagospodarowanie okolicznych terenów zielonych).
Uzasadnienie projektu
Celem projektu jest wypełnienie przestrzeni wokół Kilimandżaro i terenów zieleni na końcu ul. Chopina. Jest to jedyny taki teren w centrum Wrocławia.
Z „Morskim Okiem” i Parkiem Szczytnickim stworzy największy jednolity teren parkowo-rekreacyjno-sportowy. Wzdłuż tych terenów zbudowane zostały trasy rowerowe okalające Wielką Wyspę i łączą się z sąsiednimi osiedlami.
Zdjęcia z początku XX w. ukazują, że teren ten już 100 lat temu powstał do pełnienia takiej roli dla mieszkańców ówczesnego Wrocławia.
Grupa beneficjentów projektu
dla dzieci, młodzieży i dorosłych z okolicznych osiedli oraz przyjezdni korzystający z "Morskiego Oka" i Stadionu Olimpijskiego
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
w okresie maj-wrzesień tysiące osób, w okresie wrzesień-kwiecień ok. 1000
Elementy projektu
1. Zestaw 4 ramp Skate, Fun-ramp,
2. Zestaw ok. 20 urządzeń zewnętrznych do ćwiczeń Tytan
3. Zestaw kilkunastu urządzeń placu zabaw dla dzieci
4. Stół do ping-ponga
5. Mini kręgielnia
6. Mini golf
7. Nawierzchnia betonowa dla SkateParku
8. Nawierzchnia dla placu zabaw i urządzeń Tytan x3
9. Ławki parkowe i kosze na śmieci x10
10. Kabina WC
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Chopina – teren o powierzchni ok. 1 ha
Osiedle: Zacisze-Zalesie-Szczytniki
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.