Nr projektu. 288

Park Sportu, Rekreacji i Zabaw pod Kilimandżaro - I etap [WBO. 2019]

Głosów: 535

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Krzysztof Zalewski

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie wskazanym w formularzu poprawkowym z zaznaczeniem, że inwestycja wymaga etapowania. Szacunkowy koszt I etapu inwestycji to 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ zakres projektu przekracza maksymalną wartość projektów WBO 2019. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Lider powinien ograniczyć zakres.
Zaznaczony przez Lidera obszar obejmuje ponad 12 ha powierzchni. Działka nr 3, AM 2 stanowi obszar Parku Wroniego. Jest to obszar zadrzewiony, brak jest możliwości realizacji w jego obszarze.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Projekt zakłada zbudowanie placów zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, skateparku dla desko i łyżworolkowców, ścieżki do jazdy ciągłej dla obu grup, ustawienia urządzeń zewnętrznych do ćwiczeń zarówno dla dzieci, dorosłych jak i dla niepełnosprawnych. Docelowo możliwe byłoby zorganizowanie boiska do siatkówki i tenisa plażowego oraz boiska do street-ball’a (boisko wielofunkcyjne typu Maracana).
W ramach projektu nie przewiduje się wycinania drzew, a wręcz odwrotnie dosadzenie drzew i krzewów (zagospodarowanie okolicznych terenów zielonych).

Uzasadnienie projektu

Celem projektu jest wypełnienie przestrzeni wokół Kilimandżaro i terenów zieleni na końcu ul. Chopina. Jest to jedyny taki teren w centrum Wrocławia.
Z „Morskim Okiem” i Parkiem Szczytnickim stworzy największy jednolity teren parkowo-rekreacyjno-sportowy. Wzdłuż tych terenów zbudowane zostały trasy rowerowe okalające Wielką Wyspę i łączą się z sąsiednimi osiedlami.
Zdjęcia z początku XX w. ukazują, że teren ten już 100 lat temu powstał do pełnienia takiej roli dla mieszkańców ówczesnego Wrocławia.

Grupa beneficjentów projektu

dla dzieci, młodzieży i dorosłych z okolicznych osiedli oraz przyjezdni korzystający z "Morskiego Oka" i Stadionu Olimpijskiego

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

w okresie maj-wrzesień tysiące osób, w okresie wrzesień-kwiecień ok. 1000

Elementy projektu

1. Zestaw 4 ramp Skate, Fun-ramp,
2. Zestaw ok. 20 urządzeń zewnętrznych do ćwiczeń Tytan
3. Zestaw kilkunastu urządzeń placu zabaw dla dzieci
4. Stół do ping-ponga
5. Mini kręgielnia
6. Mini golf
7. Nawierzchnia betonowa dla SkateParku
8. Nawierzchnia dla placu zabaw i urządzeń Tytan x3
9. Ławki parkowe i kosze na śmieci x10
10. Kabina WC

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Chopina – teren o powierzchni ok. 1 ha

Osiedle: Zacisze-Zalesie-Szczytniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

535

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 535
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 281
Mężczyźni 254

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.