Nr projektu. 234
Rowerowy Park Mamuta – z toaletą, ścieżką, wyczynowym torem treningowym i nasadzeniami filtrującymi powietrze. [WBO. 2019]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie tylko w strefie działek niskiej kategorii gruntowej, czyli w RIVa. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie tylko w strefie działek niskiej kategorii gruntowej, czyli w RIVa. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. W interpretacji UMW występują projekty podobne: 36, 131, 234, 322.
Opis projektu
Scalamy Park Mamuta i powiększamy go o wschodnią część (ok. 7 ha). Główną atrakcją będzie „track-mut”, czyli specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych w formie górek wraz z wielofunkcyjnymi urządzeniami treningowymi. Mamucia ścieżka biegnąć będzie od Polany Mamuta aż do wschodniego wejścia, gdzie zaplanowaliśmy specjalne grupy roślin oczyszczające powietrze. Tereny nadrzeczne wzbogacimy o niewielkie „polodowcowe” pagórki z widokiem na rzekę a przejścia między nimi będą gratką dla małych odkrywców i psów. Polana Profesorów stała się już miejscem integracyjnych, dlatego chcemy dodać tam siedziska wspólnotowe. Obok planujemy toaletę z zielonym dachem, szafkami dla sportowców i zapleczem do przechowywania np. leżaków.
Uzasadnienie projektu
Projekt jest kontynuacją projektu zgłoszonego do WBO 2014 „Park Wspólnotowy Ślężański Mamut”. Chcemy zrealizować dalsze etapy koncepcji Parku Mamuta, która obejmuje dwie części o łącznej pow. 12 ha. Zachodnia część przybrała już rodzinną, edukacyjną i przyrodniczą formę z mamutem Cioskiem dla młodszej młodzieży. Natomiast wschodnią (wstępnie uporządkowaną) zaplanowano jako przestrzeń do bardziej aktywnego wypoczynku w krajobrazowej scenerii oraz lokalnych wydarzeń kulturalnych, jak pierwsze „wianki” w noc świętojańską 2018 r. W WBO 2019 wprowadzamy atrakcje dla trochę większych i sportowych przyjaciół mamuta, tak by każdy mógł spędzić tu czas miło, zdrowo, wyczynowo, a przede wszystkim „stadnie".
Grupa beneficjentów projektu
Dla wszystkich grup beneficjentów. Wspólnotowy park krajobrazowy, jakim staje się Park Mamuta, to zarówno ekologiczna, jak i więziotwórcza przestrzeń publiczna o zróżnicowanym programie.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Park Mamuta otwarty jest dla wszystkich mieszkańców i gości Wrocławia (ok. 600 000 osób). Bliskość pętli dla tramwajów i autobusów sprawia, że dojazd z innych rejonów miasta jest równie wygodny.
Elementy projektu
1 x „Track-mut” - rowerowy tor wyczynowy z urządzeniami rekreacyjnymi.
1 x Mamucia pieszo-rowerowa ścieżka łącząca wschodnie wejście przy moście Racławickim z Polaną Mamuta.
1800 x Wschodnie wejście przy moście Racławickim z roślinami filtrującymi powietrze.
1 x Totem informacyjny przy wschodnim wejściu.
1 x Toaleta z szafkami, zapleczem i zielonym dachem – dla obu części parku.
3 x Górki rekreacyjno-widokowe z przygodowym, naturalnym miejscem zabaw.
5 x Wielofunkcyjne siedziska wspólnotowe.
1 x Uporządkowanie terenu.
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Osiedle Oporów. Obszar między ul. Bukowskiego, mostem Racławickim i rzeką Ślęzą.
Osiedle: Oporów
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.