Nr projektu. 220
Rekreacyjna i interaktywna gra miejska ZAGRAJ WROCŁAW [WBO. 2019]
Kategoria: inne
Budżet zgłoszony: 1 500 000 zł
Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie. Nie może zostać zakwalifikowany do puli projektów ponadosiedlowych, ponieważ nie spełnia kryteriów zawartych w § 3 ust. 5 uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie. Nie może zostać zakwalifikowany do puli projektów ponadosiedlowych, ponieważ nie spełnia kryteriów zawartych w § 2 ust. 5 uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Opis projektu
Rekreacyjna i interaktywna gra miejska ZAGRAJ WROCŁAW jest siatką nieoznakowanych szlaków rekreacyjnych, którą odkrywa się etapami w grze fabularnej na aplikacji z kodami QR lub w formie papierowej ( broszura-przewodnik ). Stworzona przez mieszkańców i łącząca wszystkie osiedla. Ważnym aspektem gry jest odkrywanie tego co wyjątkowe w kulturze, historii, architekturze, przyrodzie i tradycji Wrocławia. Gra wspiera edukację, rozwój lokalny, rekreację w ruchu i odkrywanie własnego Wrocławia. Do tworzenia gry zaprasza się przedstawicieli społeczności lokalnej, szkoły oraz specjalistów. Gra będzie miała możliwość rozbudowywania wątków, dołączania nowych i tworzenia nowych fabuł. Po ukończeniu gry uczestnicy dostają drobne upominki- nagrody.
Uzasadnienie projektu
Mieszkańcy traktują miejsce zamieszkania jako przestrzeń noclegową, nie wzmacniając więzi społecznych. Pokazywanie mniej znanego Wrocławia jest ważnym procesem zrozumienia wspólnych powiązań. Nasza gra umożliwi odkrywanie tych więzi. Metoda questingu jest wykorzystywana do pokazywania dziedzictwa kulturowego i cieszy się duża popularnością. Warto by na stałe zagościła we Wrocławiu jako narzędzie edukacyjno-rekreacyjne.
Cele gry: poznanie ciekawych miejsc Wrocławia oddalonych od popularnych tras turystycznych, wspomaganie rozwoju lokalnego, łączenie pracy wielu środowisk miejskich. Gra odkrywa niezwykły charakter przestrzeni, w której się żyje oraz jest sposobem na twórcze spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi.
Grupa beneficjentów projektu
Z gry może skorzystać każdy wrocławianin bez względu na wiek np. uczniowie, studenci, całe rodziny oraz turyści
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Około 600000 mieszkańców
Elementy projektu
Tworzenie aplikacji do kodów QR
Zaproszenie do współpracy specjalistów lokalnych
Konkurs w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na najlepsze wątki gry
Tworzenie fabuły gry
Projekt i wydruk broszury - albumów
Włączenie projektu w internetowe strony miejskie
Ustalenie miejsc wydawania broszur - albumów i nagród
Stworzenie pieczątek zaliczających osiągnięcie końcowego celu
Rozmieszczenie kodów QR w miejscach wskazanych przez twórców
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Zaproponowane miejsca tworzą tylko rusztowanie gry, które będzie można rozbudowywać o nowe wątki gry, fabuły i ścieżki rekreacyjne.
Osiedle: Wrocław