Nr projektu. 22
Parking oraz ogrodzone miejsce składowania odpadów dla mieszkańców budynków przy ul. Osobowickiej od nr 134 do 158 (parzyste) [WBO. 2019]
Kategoria: rewitalizacja
Budżet zgłoszony: 750 000 zł
Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ zakres wskazany we wniosku jest niezgodny z mpzp - teren przeznaczony pod rekreację. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ponadto obowiązek organizacji miejsca składowania odpadów jest nałożony na zarządców i wspólnoty budynków mieszkalnych, zgodnie z uchwałą nr XXVIII/567/16 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 7 lipca 2016 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Wrocławia.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
"Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ zakres wskazany we wniosku jest niezgodny z mpzp - teren przeznaczony pod rekreację. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ponadto obowiązek organizacji miejsca składowania odpadów jest nałożony na zarządców i wspólnoty budynków mieszkalnych, zgodnie z uchwałą nr XXVIII/567/16 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 7 lipca 2016 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Wrocławia.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. "
Opis projektu
Wjazd od strony ul. Micheleta na działkę nr 3/29. Wjazd wyłącznie dla mieszkańców wymienionych budynków.
Ogrodzone osłony śmietnikowe - bliskość terenów leśnych i nad rzeką, powoduje częste odwiedziny dzikich zwierząt w pobliżu miejsc składowania odpadów.
Uzasadnienie projektu
Nowy projekt przebudowy ulicy Osobowickiej ( planowana realizacja 2019/2020) nie uwzględnia miejsc parkingowych dla mieszkańców wymienionych budynków. Obecnie mieszkańcy parkują wzdłuż ulicy na błocie oraz za wałem przeciwpowodziowym.
Grupa beneficjentów projektu
mieszkańcy osiedla Osobowice
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
około 150 osób
Elementy projektu
2 x ogrodzone osłony śmietnikowe, miejsca składowania odpadów
inwentaryzacja umów dzierżawy ogródków przydomowych
niwelacja terenu i ułożenie kostki oraz krawężników
projekt
oświetlenie terenu
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Osobowice-Rędzin