Nr projektu. 205

Mobilna wszechnica wiedzy o transporcie [WBO. 2019]

Głosów: 24

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Tomasz Szymczyszyn

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. W interpretacji UMW występują projekty podobne: 120, 205.

Opis projektu

Wagon o numerze 1192 znajduje się obecnie w złym stanie technicznym. Wymagana jest jego gruntowna renowacja, przywracająca mu stan nadający się do regularnej eksploatacji jako pojazd silnikowy. W tym celu należy odtworzyć brakujące okna, siedzenia i wyposażenie oraz instalację elektryczną. Wagon byłby wyposażony w reflektory na pomostach, nadświetla na ścianach czołowych, oszklenie okien wraz z mosiężnymi ramami, okrągłe tablice numerowe, obrotowe tablice kierunkowe, porcelanowe oprawy oświetlenia wewnętrznego, pulpity nastawników, półmiękkie siedzenia z czerwono-czarnego aksamitu, dębowa boazeria wnętrza pojazdu, drewniana podłoga, mosiężne klamki, uchwyty, dzwonki i okucia.

Uzasadnienie projektu

We Wrocławiu spada liczba osób korzystających z publicznej komunikacji miejskiej. Według Kompleksowych Badań Ruchu udział komunikacji zbiorowej zmniejszył się z 35% do 28% udziału w podróżach po mieście. By temu przeciwdziałać, należy społeczeństwo edukować na temat zalet korzystania z transportu zbiorowego, by zmienić ich zachowania komunikacyjne. Trzeba uświadomić wrocławianom znaczenie zrównoważonego transportu w rozwoju miasta poprzez wydarzenia edukacyjne skierowane do różnych grup wiekowych takie jak regularne wystawy taboru, gry miejskie i lekcje edukacyjne w szkołach. Tramwajowa wszechnica wiedzy mogła by być używana do tego celu.

Grupa beneficjentów projektu

Beneficjentami projektu będą wszyscy mieszkańcy Wrocławia, ale także osoby spoza miasta, zwłaszcza grupy szkolne.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Liczba beneficjentów projektu jest nieograniczona, limitowana jedynie pojemnością
tramwaju i częstotliwością jego wykorzystania. Nie ogranicza się tylko dla mieszkańców Wrocławia ale też turystów.

Elementy projektu

1 x Remont tramwaju Linke-Hofmann

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn.

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

24

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 24
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 7
Mężczyźni 17

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.