Nr projektu. 198

Klecina na rowerze - ul. Czekoladowa [WBO. 2019]

Głosów: 1 153

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Maciej Leńczyk

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Ze względu na istniejące na tym terenie drzewa możliwe będzie wykonanie wspólnego ciągu pieszo-rowerowego o szerokości ok. 3 m (do rozstrzygnięcia na etapie projektowym). Brak możliwości projektowania chodników węższych niż 1,8 m ze względu na kryterium dostępności. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Ze względu na istniejące na tym terenie drzewa możliwe będzie wykonanie wspólnego ciągu pieszo-rowerowego o szerokości ok. 3 m (do rozstrzygnięcia na etapie projektowym). Brak możliwości projektowania chodników węższych niż 1,8 m ze względu na kryterium dostępności. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 mln zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Ulica Czekoladowa łączy Wrocław z centrami handlowymi w Bielanach Wrocławskich. Codziennie porusza się nią wielu pieszych i rowerzystów. Na jezdni panuje bardzo duży ruch, a chodnik jest mocno zniszczony. W jego miejscu proponujemy utworzenie szerokiego (3 - 4,5 m) i wygodnego ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ul. Cukrowej do ul. Supińskiego - będzie to połączenie istniejących fragmentów dróg rowerowych, które z jednej strony kończą się przy ul. Cukrowej, a z drugiej na wysokości ul. Supińskiego.

Proponujemy również wyniesienie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów przez ul. Słoneczną, Balladyny, Piernikową, Marcepanową, Łysogórską i Waflową, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom poruszającym się wzdłuż ul. Czekoladowej.

Uzasadnienie projektu

Na ul. Czekoladowej występuje ruch rowerowy, poruszają się nią również rowerzyści w zaawansowanym wieku oraz dzieci. Istniejący chodnik jest mocno zniszczony, a na jezdni występuje ruch o dużym natężeniu.

Celem projektu jest przebudowa istniejącego chodnika po stronie numerów parzystych na ciąg pieszo-rowerowy.

Analizując szerokość chodnika i pasa zieleni można przyjąć, że wzdłuż ul. Czekoladowej może powstać ciąg pieszo-rowerowy każdej kategorii (A, B, C) - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu.

Grupa beneficjentów projektu

mieszkańcy Kleciny, Oporowa, Krzyków, Grabiszyna oraz innych rejonów Wrocławia

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

15000

Elementy projektu

700 x ciąg pieszo-rowerowy po stronie numerów parzystych na odcinku od ul. Cukrowej do ul. Supińskiego - połączenie istniejących fragmentów dróg rowerowych
6 x wyniesione przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów przez ul. Słoneczną, Balladyny, Piernikową, Marcepanową, Łysogórską i Waflową

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: ul. Czekoladowa na odcinku od ul. Cukrowej do ul. Supińskiego (700 m) po stronie numerów parzystych

Osiedle: Klecina

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 153

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 1 153
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 623
Mężczyźni 530

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.