Nr projektu. 159

Zaułek Łaciarska i Kaznodziejska - renowacja nawierzchni i zieleni [WBO. 2019]

Głosów: 61

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 150 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Radosław Kida

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem działki nr 43/15, AM-27, obręb Stare Miasto, ponieważ nie należy ona do Gminy Wrocław. Tym samym nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 150 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem działki nr 43/15, AM-27, obręb Stare Miasto, ponieważ nie należy ona do Gminy Wrocław. Tym samym nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji zadania to 150 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Na skrzyżowaniu ul. Łaciarskiej i ul. Kaznodziejskiej znajduje się mały skwerek i plac przed wejściem do bloku mieszkalnego ul. Łaciarska 7. Skwerek i plac są w fatalnym stanie technicznym, stare płytki betonowe popękane i bardzo nie równe, trawnik i krzewy w złym stanie ( chwasty), brak oświetlenia. Proponuję odnowienie placu i zieleni, zainstalowanie oświetlenia oraz dodatnie małej architektury - ławki, kosz na śmieci.

Uzasadnienie projektu

Zniszczony skwerek / zaułek znajduje się kilka kroków od wrocławskiego Rynku i w bezpośrednim sąsiedztwie Katedry Św. Marii Magdaleny. Po odnowieniu ten zaułek będzie służył mieszkańcom bloku na ul. Łaciarskiej 7 ale również licznym turystom którzy przechodzą tędy udając się do Katedry Św. Marii Magdaleny.
Codziennie przechodzą tam również rodzice z dziećmi do przedszkola "Złote nutki".

Grupa beneficjentów projektu

(1) Mieszkańcy bloku mieszkalnego przy ul. Łaciarskiej, (2) turyści odwiedzający Katedrę Św. Marii Magdaleny i Portal Ołbiński, (3) rodzice i dzieci sąsiadującego z zaułkiem Przedszkola "Złote Nutki"

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

(1) mieszkańcy bloku to 4 piętra x 4 mieszkania x 3 osoby = 48 osób na 1 klatkę. Są 4 klatki czyli 192 osoby, (2) turyści ... dane za 2018 rok mówią że ok. 5 milionów ;-0 (3) 20 rodziców i ich dzieci

Elementy projektu

1 x usunięcie starej nawierzchni zaułku (płytki betonowe) ok. 90m2
1 x ułożenie nowej nawierzchni ok. 90m2
1 x renowacja trawnika 80m2
1 x mała architektura (ławka, kosz na śmieci)
1 x oświetlenie

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Zaułek znajdujący się pomiędzy ulicą Kaznodziejską, ul. Łaciarską i wejściem do bloku mieszkalnego przy ul. Łaciarskiej 7

Osiedle: Stare Miasto

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

61

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 61
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 31
Mężczyźni 30

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.