Nr projektu. 159
Zaułek Łaciarska i Kaznodziejska - renowacja nawierzchni i zieleni [WBO. 2019]
Kategoria: rewitalizacja
Budżet zweryfikowany: 150 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem działki nr 43/15, AM-27, obręb Stare Miasto, ponieważ nie należy ona do Gminy Wrocław. Tym samym nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 150 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem działki nr 43/15, AM-27, obręb Stare Miasto, ponieważ nie należy ona do Gminy Wrocław. Tym samym nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji zadania to 150 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Na skrzyżowaniu ul. Łaciarskiej i ul. Kaznodziejskiej znajduje się mały skwerek i plac przed wejściem do bloku mieszkalnego ul. Łaciarska 7. Skwerek i plac są w fatalnym stanie technicznym, stare płytki betonowe popękane i bardzo nie równe, trawnik i krzewy w złym stanie ( chwasty), brak oświetlenia. Proponuję odnowienie placu i zieleni, zainstalowanie oświetlenia oraz dodatnie małej architektury - ławki, kosz na śmieci.
Uzasadnienie projektu
Zniszczony skwerek / zaułek znajduje się kilka kroków od wrocławskiego Rynku i w bezpośrednim sąsiedztwie Katedry Św. Marii Magdaleny. Po odnowieniu ten zaułek będzie służył mieszkańcom bloku na ul. Łaciarskiej 7 ale również licznym turystom którzy przechodzą tędy udając się do Katedry Św. Marii Magdaleny.
Codziennie przechodzą tam również rodzice z dziećmi do przedszkola "Złote nutki".
Grupa beneficjentów projektu
(1) Mieszkańcy bloku mieszkalnego przy ul. Łaciarskiej, (2) turyści odwiedzający Katedrę Św. Marii Magdaleny i Portal Ołbiński, (3) rodzice i dzieci sąsiadującego z zaułkiem Przedszkola "Złote Nutki"
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
(1) mieszkańcy bloku to 4 piętra x 4 mieszkania x 3 osoby = 48 osób na 1 klatkę. Są 4 klatki czyli 192 osoby, (2) turyści ... dane za 2018 rok mówią że ok. 5 milionów ;-0 (3) 20 rodziców i ich dzieci
Elementy projektu
1 x usunięcie starej nawierzchni zaułku (płytki betonowe) ok. 90m2
1 x ułożenie nowej nawierzchni ok. 90m2
1 x renowacja trawnika 80m2
1 x mała architektura (ławka, kosz na śmieci)
1 x oświetlenie
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Zaułek znajdujący się pomiędzy ulicą Kaznodziejską, ul. Łaciarską i wejściem do bloku mieszkalnego przy ul. Łaciarskiej 7
Osiedle: Stare Miasto
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.