Nr projektu. 157
Bezpieczniej na Widawie [WBO. 2019]
Kategoria: drogowe
Budżet zweryfikowany: 300 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 300 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 300 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Projekt zakłada budowę progów zwalniających na pięciu ulicach osiedla Widawa. Łącznie miałoby powstać 11 progów. Cztery z pięciu ulic mają ok. 200m długości, co przekłada się na próg zwalniający co 100m. Wyjątkiem jest ulica Zygmunta Markowskiego, która ma ponad 300m. Tam powstałyby 3 progi zwalniające.
Uzasadnienie projektu
Każda z pięciu ulic dostała w ostatnim czasie nową nawierzchnię. To na pewno ułatwiło przemieszczanie się mieszkańcom. Niestety, takie inwestycje mają też swoje złe strony. Kierowcy niechętnie stosują się do ograniczeń prędkości na tych ulicach i doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji. Budowa progów ma temu zapobiec w przyszłości.
Grupa beneficjentów projektu
Beneficjentami będą przede wszystkim mieszkańcy wskazanych poniżej ulic, którzy dzięki uspokojeniu ruchu będą mogli czuć się bezpieczniej.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu to ok. 60 mieszkańców.
Elementy projektu
2 x Próg zwalniający w ul. Miętowej
2 x Próg zwalniający w ul. Ostowej Północnej
2 x Próg zwalniający w ul. Jubilerskiej
2 x Próg zwalniający w ul. Pielęgniarskiej
3 x Próg zwalniający w ul. Zygmunta Markowskiego
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Widawa
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.