Nr projektu. 120
Tramwaje zabytkowe remontujemy ile wlezie [WBO. 2019]
Kategoria: inne
Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. W interpretacji Urzędu Miejskiego Wrocławia występują projekty podobne: 120, 205.
Opis projektu
Remontujemy najcenniejsze, zabytkowe wagony komunikacji miejskiej z grupy pojazdów gospodarczych. Wśród nich jest najstarszy wagon we wrocławskiej kolekcji i jeden z najstarszych w Polsce - tzw. wieżówka sieciowa. Wyremontować chcemy szlifierki, pługi, piaskarki, opryskiwarki - czyli wszystko to, co nie wozi ludzi ale służy utrzymaniu infrastruktury torowej. Za 2 mln chcemy wyremontować tyle pojazdów ile to będzie możliwe. Jeśli starczy środków, należy przeznaczyć je na wagon pasażerski - wybrany według uznania miasta.
Uzasadnienie projektu
Wrocławska kolekcja tramwajów jest jedną z największych w Polsce. Niestety wozy są w kiepskim stanie i wymagają pilnego remontu. Jeśli ten temat - zabytkowa komunikacja miejska - jest dla Ciebie naprawdę ważny, oddaj na niego swój głos.
Grupa beneficjentów projektu
mieszkańcy i turyści
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
no limits
Elementy projektu
5 x remonty pojazdów
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Wrocław, Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.