Nr projektu. 110

Rewitalizacja podwórka Krucza-Stalowa [WBO. 2019]

Głosów: 108

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Stefan Witek

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Bezpieczne, przyjazne i estetyczne podwórko, to nie jest zbyt wygórowane marzenie 300 mieszkańców budynków wielorodzinnych, przy skrzyżowaniu ulic Kruczej oraz Stalowej. Z własnych środków i inicjatywy podjęli wiele działań podnoszących standard wnętrza podwórzowego, jednak to zadanie przekracza ich możliwości finansowe. Przedwojenne budynki wymagają ciągłych remontów, aby utrzymać ich właściwy stan techniczny, więc brakuje środków na sfinansowanie drogi dojazdowej i chodnika, która leżą zresztą na gruncie należącym do Gminy Wrocław. Dlatego mieszkańcy postanowili spróbować skorzystać ze środków Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Uzasadnienie projektu

Wybudowana ponad 50 lat temu droga dojazdowa do poszczególnych klatek schodowych budynków oraz osłon śmietnikowych, to aktualnie pasmo dziur w oszukanym betonie, zagrażające bezpieczeństwu jego mieszkańców. Po opadach deszczu, to z kolei kałuże wody, niewidoczne wieczorem z powodu braku oświetlenia. Brak utwardzonych miejsc postojowych, powoduje rozjeżdżanie przez kierowców resztek istniejącego trawnika. Składane wielokrotnie wnioski o remont do Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu, spotykały się z odmową jego realizacji z powodu braku środków!

Grupa beneficjentów projektu

Beneficjenci projektu to mieszkańcy dwóch 4-piętrowych, przedwojennych kamienic 4-klatkowych na ulicy Kruczej oraz Stalowej, zarządzanych przez 5 Wspólnot Mieszkaniowych.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Liczba beneficjentów to około 300 mieszkańców budynków mieszkających w budynkach wielorodzinnych na ulicy Kruczej oraz Stalowej.

Elementy projektu

1 x Odnowienie 100 m nawierzchni drogi dojazdowej.
1 x Odnowienie 100 m chodnika dla pieszych
Lampy oświetlenie wnętrza podwórzowego
30 x Budowa utwardzonych miejsc postojowych po północnej stronie drogi.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Gajowice

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

108

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 108
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 69
Mężczyźni 39

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.