Nr projektu. 104

Przyjazne i czyste Promenady nad Odrą [WBO. 2019]

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zgłoszony: 750 000 zł

Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Agnieszka Pleskacewicz

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ wskazana lokalizacja nie należy do Gminy Wrocław. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ wskazana lokalizacja nie należy do Gminy Wrocław. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Wały wzdłuż Starej Odry to atrakcyjne miejsce do spędzania czasu wolnego. Korzystają z nich chętnie rodziny z dziećmi, osoby starsze, rodzice z wózkami, młodzież, biegacze oraz rowerzyści. Niestety, brakuje na nich podstawowych elementów infrastruktury m. in. koszy na śmieci, ławek oraz oświetlenia od strony osiedla Promenady Wrocławskie. Sprawia to, że wały oraz nadrzeczne polany są zaśmiecone, w trakcie spaceru nie ma miejsca na odpoczynek, a wieczorem stają się trasą spacerową dla odważnych z powodu ciemności na ścieżkach. Zainstalowanie wyżej wymienionych elementów sprawi, że miejsce stanie się bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Uzasadnienie projektu

Celem projektu jest uatrakcyjnienie nielicznych w tej okolicy terenów zielonych na południowym brzegu Starej Odry, od Mostu Trzebnickiego do wiaduktu kolejowego. Wokół nie ma zbyt wielu parków, budynki to w przeważającej części kamienice oraz duże bloki wielorodzinne, więc wały stanowią zieloną oazę. Aby przyciągały mieszkańców należy o nie zadbać, poprawić ich wygląd poprzez zasadzenie drzew oraz poprawić bezpieczeństwo poprzez zainstalowanie oświetlenia. Koniecznością jest również postawienie wielu koszy na śmieci, ponieważ zwłaszcza w sezonie wiosennym i letnim stają się wysypiskiem śmieci, a ich widok po sobotnich grillach odstrasza spacerowiczów.

Grupa beneficjentów projektu

Z inwestycji korzystać będą mogli mieszkańcy spędzający czas wolny na świeżym powietrzu: rodziny z dziećmi, osoby starsze, rowerzyści, biegacze, młodzież spędzająca czas na nadrzecznych polanach.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Liczba beneficjentów tego projektu to ok. 6100 osób - mieszkańcy Kleczkowa. Ze względu na to, że osiedle ciągle się rozwija, liczba ludności będzie się zwiększać z biegiem lat.

Elementy projektu

30 x Ławki
30 x Latarnie
30 x Drzewa
30 x Kosze na śmieci

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Lokalizacja projektu to wał nad Odrą od Mostu Trzebnickiego do wiaduktu kolejowego. Na mapie zaznaczono punkt początkowy i końcowy projektu.

Osiedle: Kleczków

Kontakt z liderem projektu