Nr projektu. 623

Zielony Trójkąt: rewitalizacja placu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Pułaskiego [WBO. 2018]

Głosów: 2 107

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, jednak w jego ramach konieczne jest stworzenie koncepcji na cały plac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki/Pułaskiego i wykonanie I etapu remontu placu. Kwota potrzebna na realizację zadania to 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, jednak w jego ramach konieczne jest stworzenie koncepcji na cały plac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki/Pułaskiego i wykonanie I etapu remontu placu. Kwota potrzebna na realizację zadania to 1 mln zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Uzasadnienie

Teren w obrębie skrzyżowania ulic Kościuszki i Pułaskiego, zwłaszcza jego południowo-zachodni narożnik jest terenem zanieczyszczonym i zdewastowanym, nieprzystającym do centrum dużego miasta. Położony w sąsiedztwie ważnego ciągu komunikacyjnego (DK98) łączącego Stare Miasto z okolicami dworca PKP jest raczej powodem do wstydu dla miasta, niż punktem reprezentacyjnym. Na wskazanym terenie zalega błoto, wyrzucane są śmieci i załatwiają się psy, a parkujące tam na dziko samochody nie tylko przyczyniają się do dalszej degradacji placu, ale też dewastują istniejące już chodniki przy ulicach Pułaskiego oraz Kościuszki. Wyrzucane śmieci i brak oświetlenia placu powodują, że jest to miejsce niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci.

Projekt zakłada rewitalizację południowo-zachodniego fragmentu placu objętego koncepcją zagospodarowania i ma na celu podniesienie jego walorów estetycznych i funkcjonalnych, dzięki jego uporządkowaniu i budowie infrastruktury komunikacyjnej. Zagospodarowanie tego zaniedbanego, odpychającego miejsca przywróci tę okolicę mieszkańcom i przyczyni się do podniesienia jakości życia osiedla Przedmieście Oławskie.

Elementy projektu

Utwardzone ścieżki
Chodnik
Ławki i śmietniki
Stojaki na rowery
Drzewa, krzewy i roślinność ozdobna

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: Południowo-zachodni narożnik skrzyżowania ulic Kościuszki-Pułaskiego

Osiedle: Przedmieście Oławskie

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

2 107

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 1 174
Papier 933

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 1 254
Mężczyźni 853

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.