Nr projektu. 572

Plac zabaw przy Centrum Historii Zajezdnia [WBO. 2018]

Głosów: 465

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina)

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Dla wskazanego terenu konieczne jest sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Dla wskazanego terenu konieczne jest sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Uzasadnienie

Baw się i zwiedzaj. W 2016 roku otwarte zostało Centrum Historii Zajezdnia w dawnej zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej 184. Teren został poddany rewitalizacji, a w budynku Zajezdni stworzona została scenograficzna interaktywna wystawa opowiadająca o historii Wrocławia. Zajezdnia przyciąga wielu mieszkańców i turystów oraz młodzież szkolną i przedszkolną. Przed zajezdnią znajduje się duży plac, który w słoneczne dni przyciąga m.in. rolkarzy, młodzież jeżdżącą na deskorolkach, mamy z małymi dziećmi, które po placu mogą bezpiecznie jeździć na rowerkach bądź uczyć się chodzić.
Celem zgłaszanego projektu jest urozmaicenie terenu przylegającego do placu przy CHZ poprzez utworzenie atrakcyjnego placu zabaw dla najmłodszych (dzieci w wieku 1 - 10 lat). Równolegle do budynku znajduje się teren zielony, na którym można by zbudować plac zabaw. Ponieważ teren CHZ jest ogólnodostępny mogliby z niego korzystać zarówno mieszkańcy pobliskich osiedli jak i dzieci które przyjeżdżają zwiedzać wystawę w CHZ. Odbiorcami placu zabaw mogłyby być też dzieci, które przyjeżdżają na wycieczki do CHZ i przed albo po zwiedzaniu mogłyby się na nim pobawić.
Projekt zakładałby zaprojektowanie placu zabaw oraz jego wykonanie. Ze względu na to że plac przy którym znajdują się tereny zielone jest oświetlony i wyposażony w ławki oraz kubły na śmieci, nie trzeba by w projekcie uwzględniać kosztów tych elementów.
Miejsce stanowiłoby przestrzeń atrakcyjną dla rodzin z dziećmi. Plac zabaw przyczyniłby się do integracji społeczności lokalnej. Dzieci zyskałyby miejsce do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Elementy projektu: dziecięcy autobus "ogórek", zjeżdżalnia, huśtawki, drabinki, bujane koniki, tablica edukacyjna - poznaj historię Wrocławia.

Elementy projektu

Plac zabaw na terenie zielonym przy Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184
Miejsce wypoczynku dla rodzin i dzieci
Zjeżdżalnia, drabinki, koniki bujane, huśtawki, dziecięcy autobus "ogórek", do którego dzieci będą mogły wejść, jako symbol placu zabaw nawiązujący do miejsca - zajezdni autobusowej
Edukacyjne tablice - poznaj historię Wrocławia - na wzór tablic przyrodniczych, które znajdują się na licznych placach zabaw czy w lasach

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 10: Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina

Lokalizacja szczegółowa: Plac zabaw zlokalizowany na ogólnodostępnym terenie przy Centrum Historii Zajezdnia. Przy placu przed centrum na terenie zielonym.

Osiedle: Grabiszyn-Grabiszynek

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

465

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 460
Papier 5

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 304
Mężczyźni 161

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.