Nr projektu. 397

Plac do jazdy na rolkach! [WBO. 2018]

Głosów: 393

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin)
  • Lider projektu: Jacek Skorupski-Cymbaluk

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie dla lokalizacji toru do jazdy na rolkach w Parku Popowickim, z wyłączeniem budowy zadaszenia. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie dla lokalizacji toru do jazdy na rolkach w Parku Popowickim z wyłączeniem budowy zadaszenia. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Uzasadnienie

Rolki są najzdrowszą formą wysiłku, jaką można podjąć w mieście, na świeżym powietrzu. Podczas jazdy na rolkach pracuje całe ciało, nie obciążając przy tym stawów, jak choćby popularne bieganie. To sprawia, że swoich sił z powodzeniem próbują również dzieci i osoby starsze.

Nic dziwnego, że coraz więcej wrocławian decyduje się na uprawianie rolkarstwa. Ze względu na braki w infrastrukturze, rolkarze na stale wpisali się w krajobraz takich miejsc jak kampus Politechniki Wrocławskiej czy Autostradowa Obwodnica Wrocławia.

Właśnie dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców i proponujemy budowę placu do jazdy na rolkach! Żeby spełniał on należycie swoją funkcję, powinien być zbudowany z gładkiej nawierzchni (dobrej jakości asfalt lub beton z ukrytymi łączeniami).

Pokażmy, że Wrocław Rolkuje!

Elementy projektu

Nawierzchnia ok. 14*30m2
Bandy
Naświetlenie

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 12: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn.

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

393

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 392
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 249
Mężczyźni 144

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.