Nr projektu. 369
Centrum rekreacyjne „PatiO Olbingo”. Koncepcja rewitalizacji i modernizacji podwórka. [WBO. 2018]
Kategoria: podwórka
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że kwota 750 000 zł nie wystarczy na realizację całego zakresu. Konieczne jest etapowanie zadania i sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że kwota 750 000 zł nie wystarczy na realizację całego zakresu. Konieczne jest etapowanie zadania i sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Uzasadnienie
Nasze podwórko znajduje się w samym sercu Ołbina, niedaleko Odry. Z historii wiemy, że to właśnie tu znaleziono ślady pierwszych ludzi, którzy przed ponad dwoma tysiącami lat jako pierwsi zasiedlili te ziemie. Symbolem Ołbina jest łabędź, od którego dzielnica wzięła swoją nazwę (w dokumentach historycznych nazywano tę część miasta: Olbinum, Olbingo, Olpinow, Vlbin, Olpina, Albingum; nazwa Ołbin użyta została po raz pierwszy w roku 1972 na wydanym wtedy planie miasta, przyjęła się i jest używana do dziś). Łabędź to ptak wędrowny, przemieszczający się – tak, jak przemieszczali się tu przed tysiącami lat wędrowcy, którzy osiedli się na naszym Ołbinie. Chcielibyśmy, żeby został w jakiś sposób upamiętniony na naszym podwórku – w postaci rzeźby-zabawki wielofunkcyjnej.
Pragniemy zagospodarować duży teren podwórka przy ulicy Lompy 12-14, oczyścić go, uporządkować i zbudować ogólnodostępne miejsce do zabaw, odpoczynku oraz spotkań mieszkańców.
We wniosku do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 zgłaszamy etap pierwszy naszego „PatiO Olbingo”. Jest to projekt wyrównania terenu, zazielenienia go, oświetlenia i upiększenia w różnego rodzaju atrakcje rekreacyjne. Obecnie nasze podwórko wymaga gruntownej rewitalizacji i uporządkowania przestrzennego. Najważniejsza praca rozpoczynająca projekt to uporządkowanie terenu i odwodnienie oraz opracowanie koncepcji na cały teren. Odnowimy instalację burzową, zburzymy stary i nieużywany od lat garaż, przeprowadzimy prace na rosnących tu wysoko drzewach, zainstalujemy oświetlenie, zrobimy
nową twardą nawierzchnię, wydzielimy miejsca do parkowania dla samochodów, zbudujemy rowerownie dla naszych ukochanych rowerów i stworzyć przyjazne miejsce do rekreacji wśród zieleni – dla dzieci, seniorów i wszystkich chętnych mieszkańców<3
Elementy projektu
Powierzchnia utwardzona betonowa (drogi/parking/rowery) - 1 843 m.
Odwodnienie terenu
Powierzchnia zielona - 1 364 m
Nasadzenia zieleni (nowe drzewa)
Ścieżka rekreacyjna (EPDM) - 418 m.
Ławki - około 15 sztuk
Stoły posadowione w gruncie z siedziskami - około 8 sztuk
Zabawka wielofunkcyjna Łabędź
Oświetlenie - 13 latarni
Zabudowa rowerowni
Dokumentacja projektowa/wizualizacja podwórka/design architektoniczny
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie
Lokalizacja szczegółowa: PODWÓRKO W KWARTALE: LOMPY/DASZYŃSKIEGO/WYSZYŃSKIEGO/ORZESZKOWEJ Numer geodezyjny działki: arkusz mapy 9, działka 38/2 Adres projektu: Lompy 12-14 (wg Wrocławskie Mieszkania)
Osiedle: Ołbin
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.