Nr projektu. 287
Rewitalizacja podwórza w kwartale ulic Jedności Narodowej, Ignacego Daszyńskiego, Żeromskiego i Nowowiejskiej [WBO. 2018]
Kategoria: podwórka
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że kwota 750 000 zł nie wystarczy na realizację całego zakresu. Konieczne jest etapowanie zadania i sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że kwota 750 000 zł nie wystarczy na realizację całego zakresu. Konieczne jest etapowanie zadania i sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Uzasadnienie
Podwórze zlokalizowane jest w pn-wsch cz.i Nadodrza - największe wnętrze podwórzowe na całym Przedmieściu Odrzańskim. Kwartał otoczony ok. trzydziestoma kamienicami oraz kilkoma blokami uzupełniającymi pierzeje. Szacuje się że w budynkach bezpośrednio otaczających podwórze znajduje się ok 1100-1200 lok. mieszkalnych i ok. 60 usługowych, a gęstość zaludnienia wynosi ok 50 tys. os/km2
Podwórze z racji niewielkiego wykorzystania przez mieszkańców jest zaniedbane, nieestetyczne i niebezpieczne – jako „niczyje” staje się miejscem patologii, nieładu i zagrożenia utrwalając izolację mieszkańców. Stan techniczny podwórza i infrastruktury (błoto i kurz) wpływa negatywnie na okoliczne budynki, pojazdy czy ogólnie pojęty wizerunek tej części miasta.
Niniejszy projekt jako wstęp do pełnej rewitalizacji podwórza, zakłada zagospodarowanie najbliższego okalającym budynkom pasa podwórza ~10m jako zieleń 'półprywatna' dla mieszkańców oraz komunikacja – ciągi piesze i pieszo-jezdne oraz zorganizowane miejsca postojowe. Pozwoli to na zachęcenie ludzi do wyjścia na podwórze, zainteresowanie się najbliższym otoczeniem, poznanie sąsiadów i potraktowanie tej przestrzeni jako „swojej” o którą można zadbać i dalej ją organizować. Rewitalizacja swoim zakresem mogłaby objąć również remont odwodnienia i montaż oświetlenia – co wpłynęło by pozytywnie na podstawową możliwość korzystania z tej przestrzeni oraz bezpieczeństwo. Elementy projektu można w razie potrzeby etapować.
Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców kwartału, wskazana jest ich integracja i aktywizacja, skorzystają na nim także mieszkańcy Wrocławia i inni goście.
Elementy projektu
Zieleń niska przy budynkach
Utwardzenia
Parkingi
Odwodnienie
Oświetlenie
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie
Lokalizacja szczegółowa: kwartał ulic Jedności Narodowej, Ignacego Daszyńskiego, Żeromskiego i Nowowiejskiej
Osiedle: Ołbin
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.