Nr projektu. 287

Rewitalizacja podwórza w kwartale ulic Jedności Narodowej, Ignacego Daszyńskiego, Żeromskiego i Nowowiejskiej [WBO. 2018]

Głosów: 175

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że kwota 750 000 zł nie wystarczy na realizację całego zakresu. Konieczne jest etapowanie zadania i sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że kwota 750 000 zł nie wystarczy na realizację całego zakresu. Konieczne jest etapowanie zadania i sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Uzasadnienie

Podwórze zlokalizowane jest w pn-wsch cz.i Nadodrza - największe wnętrze podwórzowe na całym Przedmieściu Odrzańskim. Kwartał otoczony ok. trzydziestoma kamienicami oraz kilkoma blokami uzupełniającymi pierzeje. Szacuje się że w budynkach bezpośrednio otaczających podwórze znajduje się ok 1100-1200 lok. mieszkalnych i ok. 60 usługowych, a gęstość zaludnienia wynosi ok 50 tys. os/km2
Podwórze z racji niewielkiego wykorzystania przez mieszkańców jest zaniedbane, nieestetyczne i niebezpieczne – jako „niczyje” staje się miejscem patologii, nieładu i zagrożenia utrwalając izolację mieszkańców. Stan techniczny podwórza i infrastruktury (błoto i kurz) wpływa negatywnie na okoliczne budynki, pojazdy czy ogólnie pojęty wizerunek tej części miasta.
Niniejszy projekt jako wstęp do pełnej rewitalizacji podwórza, zakłada zagospodarowanie najbliższego okalającym budynkom pasa podwórza ~10m jako zieleń 'półprywatna' dla mieszkańców oraz komunikacja – ciągi piesze i pieszo-jezdne oraz zorganizowane miejsca postojowe. Pozwoli to na zachęcenie ludzi do wyjścia na podwórze, zainteresowanie się najbliższym otoczeniem, poznanie sąsiadów i potraktowanie tej przestrzeni jako „swojej” o którą można zadbać i dalej ją organizować. Rewitalizacja swoim zakresem mogłaby objąć również remont odwodnienia i montaż oświetlenia – co wpłynęło by pozytywnie na podstawową możliwość korzystania z tej przestrzeni oraz bezpieczeństwo. Elementy projektu można w razie potrzeby etapować.
Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców kwartału, wskazana jest ich integracja i aktywizacja, skorzystają na nim także mieszkańcy Wrocławia i inni goście.

Elementy projektu

Zieleń niska przy budynkach
Utwardzenia
Parkingi
Odwodnienie
Oświetlenie

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: kwartał ulic Jedności Narodowej, Ignacego Daszyńskiego, Żeromskiego i Nowowiejskiej

Osiedle: Ołbin

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

175

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 174
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 93
Mężczyźni 82

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.