Nr projektu. 250
Plac zabaw dla Maślic Wielkich [WBO. 2018]
Kategoria: place zabaw
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy (Leśnica, Maślice, Pracze Odrzańskie)

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie działki nr 161, AR 6, obręb Maślice. Kwota potrzebna na realizację małego placu zabaw to 250 000 zł.
Działka nr 50/1 jest gęsto zadrzewiona (las), Przez fragment działki, który nie jest zadrzewiony przechodzi rozbudowana sieć podziemna (z kolektorami) w związku z powyższym tą lokalizację opiniujemy negatywnie.
Działka nr 57/5 - obecnie działka niezagospodarowana, w MPZP obszar usług oświaty wraz z niezbędnymi obiektami i urządzeniami towarzyszącymi, do czasu docelowego zagospodarowania nie ma możliwości lokowania projektów WBO.
Lokalizacja na działce nr 44/67 została uznana przez Lidera projektu za mniej korzystną.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 250 i 253.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie działki nr 44/67, AM-8, obręb Maślice. Kwota potrzebna na realizację małego placu zabaw to 250 000 zł. Na pierwszym etapie konieczne będzie wykonanie koncepcji dla całego terenu i zgodnie z wolą Lidera etapowanie prac. Sugerujemy jednak, aby kwota na realizację projektu została powiększona, gdyż za wnioskowane 250 tys. zakres prac będzie niewielki. Do decyzji Lidera pozostaje, w jakim progu kwotowym zostanie zgłoszony projekt. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 332, 250 i 253.
Uzasadnienie
Maślice Wielkie to niewielka jednostka urbanistyczna kształtowana głównie przez zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Stanowi ona część osiedla Maślice, położonego w północno-zachodniej części Wrocławia. Maślice Wielkie w ostatnich latach intensywnie się rozwijają. W szybkim tempie przybywa nowa zabudowa mieszkaniowa, a wraz z nią nowi mieszkańcy, głównie młode rodziny z dziećmi. Szacuje się, że docelowo będzie tu zlokalizowanych około 400 mieszkań, co daje minimum 1200 mieszkańców (przyjmując niski wskaźnik 3 osób na mieszkanie).
Wzrost liczby mieszkańców nie idzie jednak w parze z przyrostem terenów rekreacyjnych. W całej jednostce urbanistycznej Maślice Wielkie nie jest zlokalizowany ani jeden plac zabaw. Najbliżej położone względem osiedla place zabaw zlokalizowane są w odległości 100-600 m od granic osiedla. Oznacza to, że większość osiedla położona jest poza promieniem dojścia 500 m od placu zabaw, równoważnym ok. 10 min marszu.
Z tego względu niezbędna jest budowa placu zabaw w centralnej części osiedla. Ze względu na ustalenia obowiązującego planu miejscowego, a także położenie w centralnej części osiedla szkoły gimnazjalnej, która powoli przejmuje funkcję szkoły podstawowej, zasadne jest zlokalizowanie placu zabaw w sąsiedztwie owej szkoły, na wschód od niej, na działce nr 161 AR 6Maślice. Umożliwi to w przyszłości dalszą rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w jednej lokalizacji, dogodnej dla większości mieszkańców osiedla. W pierwszym etapie przewiduje się budowę placu zabaw dla dzieci najmłodszych. W kolejnych etapach przedsięwzięcia możliwa będzie rozbudowa placu zabaw o urządzenia dla dzieci starszych, następnie o siłownię zewnętrzną.
Elementy projektu
Plac zabaw dla dzieci najmłodszych
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 14: Leśnica, Maślice, Pracze Odrzańskie
Lokalizacja szczegółowa: Maślice Wielkie
Osiedle: Maślice
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.