Nr projektu. 155
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Bajana / Bulwar Dedala [WBO. 2018]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy (Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin)
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie, z wyłączeniem progów zwalniających (nie stosuje się progów w rejonie skrzyżowania, ponadto jest to element organizacji ruchu - nieprocedowane w ramach WBO). Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie, z wyłączeniem progów zwalniających (nie stosuje się progów w rejonie skrzyżowania). Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Uzasadnienie
Proponuję utworzenie nowego przejścia dla pieszych na wysokości wyjazdu z Bulwaru Dedala przez ulicę Jerzego Bajana. Przejście to stanowiłyby kontynuację naturalnego ciągu pieszego Bajana <-> Bulwar Dedala <-> Drzewieckiego <-> Bulwar Ikara. Dodatkowo nieco poniżej proponowanego przejścia znajduje się przystanek autobusowy, do którego dostęp z północnej strony Bajana jest w chwili obecnej bardzo utrudniony. Opcjonalnie w ramach środków proponuję progi zwalniające (w wersji nie kolidującej z ruchem autobusowym) przed przejściem (najlepiej tuż przed skrętem w północną część ulicy Bajana). Dokładna lokalizacja przejścia i progów pozostaje do ustalenia.
Elementy projektu
Przejście dla pieszych
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 12: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Gądów-Popowice Płd.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.