Nr projektu. 15

Chodnik przy ul. Tymiankowej [WBO. 2018]

Głosów: 1 304

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Osobowice-Rędzin, Świniary, Lipa Piotrowska, Widawa, Polanowice-Poświętne-Ligota, Sołtysowice)
Projekt został zrealizowany w ramach WBO2018

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, szacunkowy koszt inwestycji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, szacunkowy koszt inwestycji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Uzasadnienie

Budowa jednostronnego chodnika na ul. Tymiankowej jest bardzo potrzebna, aby zapewnić podstawowe bezpieczeństwo pieszym i innym użytkownikom ruchu. Chodnik ten połączyłby chodnik na ul. Pełczyńskiej z chodnikiem na ul. Cynamonowej. Po wybudowaniu łącznika ul. Cynamonowej i Pełczyńskiej nadal ul. Tymiankowa będzie ważnym ciągiem komunikacyjnym dla pieszych, niezależnie od tego, czy ul. Tymiankowa będzie jednokierunkowa, czy będzie wprowadzone inne rozwiązanie. Ul. Tymiankowa będzie nadal najkrótszym dojściem z nowego osiedla do przystanków komunikacji zbiorowej linii 105 i 108 przy ul. Pełczyńskiej oraz stacji kolejowej. Wąska jezdnia i pobocza, które wykonano w ramach inwestycji kanalizacyjnej na tym odcinku ul. Tymiankowej nie zapewniają bezpieczeństwa, nie mówiąc o komforcie poruszania się. Pobocze, mimo wielokrotnych napraw, jest bardzo nierówne, po deszczu jest na nim błoto i głębokie kałuże, dlatego piesi poruszają się po jezdni. Wraz z rozbudową osiedla ruch pieszy i rowerowy intensywnie rośnie. Przemieszcza się tu m.in. bardzo wiele osób starszych, niepełnosprawnych i osób z małymi dziećmi. Przy ul. Tymiankowej 3 znajduje się coraz bardziej popularne miejsce spotkań mieszkańców: siedziba Rady Osiedla Lipa Piotrowska, klub seniora i świetlica osiedlowa, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, w ramach WBO zrealizowano projekt z placem zabaw i siłownią plenerową, w związku z tym dużo osób przyjeżdża tu samochodami także z innych osiedli i ruch samochodowy nie będzie całkowicie wyeliminowany. Atrakcyjność tego miejsca i liczba użytkowników wzrośnie w tym roku z powodu zrealizowania infrastruktury sportowej w ramach 2 projektów wygranych w 2017 r. i jednego z 2015.
Beneficjenci: mieszkańcy Lipy Piotrowskiej, Świniar, Widawy i inni użytkownicy Wrocławia.

Elementy projektu

Chodnik
Długość chodnika 140 m
Powierzchnia chodnika ok. 280 m
Nawierzchnia z kostki brukowej
Krawężniki betonowe

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 4: Osobowice-Rędzin, Świniary, Lipa Piotrowska, Widawa, Polanowice-Poświętne-Ligota, Sołtysowice

Lokalizacja szczegółowa: Ulica Tymiankowa od ul. Pełczyńskiej do ul. Cynamonowej, (obręb Lipa Piotrowska: AR_7, 15/3; AR_5, 3/12).

Osiedle: Lipa Piotrowska

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 304

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 976
Papier 328

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 712
Mężczyźni 592

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.